Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Mykolo Majausko ir Irenos Degutienės pranešimas: „Sunkiai sergantys ligoniai turi gauti geriausią įmanomą gydymą“

2017 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narių Mykolo Majausko ir Irenos Degutienės pranešimas: „Sunkiai sergantys ligoniai turi gauti geriausią įmanomą gydymą“

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Mykolas Majauskas ir Irena Degutienė, reaguodami į onkologinių ligonių prašymus, kreipiasi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami peržiūrėti narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus dėl medicininių kanapių įteisinimo itin sunkių ligonių gydymui.

Medicininėmis kanapėmis gydomi onkologiniai ligoniai, sergantieji išsėtine skleroze, sunkiomis epilepsijos formomis, ŽIV/AIDS, kenčiantys nuo chroniškų skausmų.

2017 metais medicinines kanapes įteisino Vokietija, Graikija ir Lenkija. 2001 metais pirmoji tokį sprendimą priėmė Portugalija, vėliau – Nyderlandai, Suomija, Slovėnija, Čekija, Ispanija.

Lietuvoje medicininės kanapės neatskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos pagal Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymą. Jame nurodoma, kad medicininiais tikslais naudoti galima tik Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų antrame sąraše esančias medžiagas. Sąrašus įsakymu tvirtina sveikatos apsaugos ministras. 

Penktadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narys Mykolas Majauskas patikino: „Noriu pabrėžti, jog nekalbame apie kanapių įteisinimą rekreacijai, apie investicijas, su tuo susijusias naujas darbo vietas ar įtaką valstybės biudžetui. Klausimas tik vienas – ar esame pasiruošę įteisinti medicinines kanapes sunkių ligų gydymui, specialisto sprendimu ir griežta priežiūra.“

Seimo narė Irena Degutienė teigė, kad „mes žinome apie užsienio šalyse medicininėmis kanapėmis gydomus onkologinius ligonius, sergančiuosius epilepsija, išsėtine skleroze, tačiau Lietuvoje ši praktika vis dar draudžiama be jokių išlygų. Metas peržiūrėti galiojančias nuostatas ir užtikrinti sunkiausiems ligoniams geriausią įmanomą gydymą.“

Seimo nariai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą prašydami įteisinti medicinines kanapes itin sunkių ligonių gydymui, tik gydytojų specialistų sprendimu ir griežta kontrole.

 

Spaudos konferencijos vaizdo įrašą galite rasti čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Mykolas Majauskas

Mob.: 8 612 90 001

El.p.: [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-29 11:25
   Rūta Mensonaitė