Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Kraujo donorams siūloma didesnė pensija“

2017 m. spalio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Liberalas Simonas Gentvilas Seime užregistravo įstatymo pataisą, kuria siūloma skirti dvigubas pensijas garbės donorams ir mamoms, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikų, neatsižvelgiant į jų profesiją. Dabartinis galiojantis įstatymas rodo netoleranciją garbingiems Lietuvos piliečiams, priešingai, šie asmenys nėra skatinami valstybės. 

Įstatymo projekte skelbiama, kad į antrąją pensiją galėtų pretenduoti visi kraujo donorai, kurie yra gavę garbės donoro vardą, nepriklausomai nuo jų išsilavinimo ar profesijos. Kol kas į šią papildomą pensiją negali pretenduoti kariškiai, valstybės tarnautojai, mamos, užauginusios 5 ir daugiau vaikų, olimpiniai čempionai, mokslininkai ir t. t. Parlamentaras S. Gentvilas dabar galiojančiame įstatyme įžvelgia diskriminacinių punktų.

„Asmenys, aukojantys savo kraują, tiesiogiai prisideda prie kitų žmonių gyvybės ar sveikatos išsaugojimo, tačiau vieni donorai analogiškoje situacijoje yra diskriminuojami kitų, tokių pačių kraujo donorų atžvilgiu, – sako Seimo narys ir priduria: – Vien už tai, kad dirbo darbą pagal savo pašaukimą, ėjo tam tikras pareigas, įgijo tam tikrą statusą, garsino ar gynė Lietuvą ir tuo pačiu metu dovanodami kraują gelbėjo kitus asmenis, nebetenka teisės į antrą valstybinę pensiją.“

Įstatymo projektu siekiama ne tik pašalinti diskriminaciją neatlygintinų kraujo donorų atžvilgiu, bet ir skatinti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę, siekiant užtikrinti pakankamą donorų skaičių.

Taip pat į įstatymo projektą dėl dvigubos pensijos įtrauktos ir mamos, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikus bei tuo pačiu metu ėjo tam tikras valstybines pareigas ar vykdė visuotinai naudingą ir reikšmingą veiklą, už kurias įgijo teisę į valstybinę pensiją. Siūloma joms suteikti antrąją daugiavaikės mamos pensiją.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]