Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LVŽS frakcijos pranešimas: atkurtos Lietuvos šimtmečio biudžete – deramas dėmesys krašto gynybai ir socialinės atskirties mažinimui

2017 m. spalio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimui pateiktas 2018 metų valstybės biudžeto projektas. Pagrindiniai projekto prioritetai – skurdo mažinimas, stiprinama krašto gynyba, verslumo ir investicijų skatinimas, daugiau savivaldybių finansinio savarankiškumo.

 „Mūsų Vyriausybės siūlomas biudžetas pirmą kartą yra subalansuotas visais atžvilgiais. Kartu tai ir socialiai jautriausias biudžetas, nes ypatingą dėmesį skiriame socialinės atskirties mažinimui. Jis buvo sukurtas nesupriešinant krašto gynybos su socialiniu jautrumu. Man, kaip Kultūros komiteto pirmininkui, svarbu, jog apie 26 mln. eurų didėja finansavimas kultūrai“, – sako LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Biudžeto rodikliai parengti įvertinus tai, kad yra planuojama, jog 2018 m. bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 2,9 proc., vidutinė metinė infliacija sieks 2,7 proc., vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) didės 6,2 proc., o nedarbo lygis sumažės iki 6,4 proc.

„Tai istorinis biudžetas keliais aspektais. Tai pirmasis nedeficitinis biudžetas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Taip pat, tai socialiai jautriausias biudžetas, nes socialinei atskirčiai mažinti skiriame daugiau nei pusę milijardo eurų. Priėmus Vyriausybės siūlymus, didesnes pajamas nuo sausio 1 dienos gaus dauguma Lietuvos gyventojų. Kartu, jie gyvens saugiau, nes pirmą kartą istorijoje, netgi anksčiau nei buvome įsipareigoję, įvykdysime savo įsipareigojimus NATO ir krašto gynybai skirsime 2 proc. BVP,“ – teigia Ministras Pirmininkas, LVŽS frakcijos narys Saulius Skvernelis.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas atkreipia dėmesį į tai, kad 2018 metų biudžeto projekte numatytas valdžios sektoriaus balanso perviršis sieks apie ketvirtį milijardo eurų, sudarant rezervą, kuris užtikrins valstybės finansinį stabilumą ateityje.

Pasak S. Jakeliūno, pirmą kartą taip ženkliai bus padidintos senatvės pensijos – lyginant su 2017 metų sausio 1 d. jos vidutiniškai išaugs 63 eurais per mėnesį. Iš viso 2018 metais pensijoms didinti skiriama 371,8 mln. eurų. Nuo šių metų sausio pensijos jau padidėjo vidutiniškai apie 20 eurų. Nuo spalio mėnesio 10 eurų didinama bazinė pensija, o vidutiniškai pakyla 13 eurų. Nuo kitų metų sausio pensijos dar vidutiniškai didės apie 30 eurų per mėnesį. „Sodros“ skola perkelta valstybės biudžetui, sustabdant palūkanų mokėjimą pensininkų lėšomis.

„Pensininkų teisės ilgą laiką buvo pažeidinėjamos ir ši Vyriausybė priėmė sprendimą, kad šie pažeidimai toliau nebūtų tęsiami. Tikiuosi, tam pritars ir Seimas“, – sako S. Jakeliūnas.

 

Daugiau informacijos:

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis

Tel. (8 5) 239 6102, el. p. [email protected]

 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas

Tel. (8 5) 239 6686, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-19 16:13
   Rūta Mensonaitė