Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G. Landsbergio ir frakcijos nario L. Kasčiūno pranešimas: „Siūloma susieti minimalią mėnesio algą su vidutiniu darbo užmokesčiu“

2017 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kartu su frakcijos nariu Laurynu Kasčiūnu kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį siūlydami susieti minimalią mėnesio algą (MMA) su vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu (VMDU).

G. Landsbergio teigimu, vienas iš instrumentų mažinant skurdą ir socialinę atskirtį – MMA didinimas. Šiuo metu MMA yra 380 eurų ir sudaro 46 proc. nuo dabartinio VMDU, kuris siekia 830 eurų. 2017 m. spalio 11 d. Vyriausybė, atsižvelgdama į XVII Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su skurdo ir regioninės atskirties mažinimu, ir į Trišalės tarybos 2017 m. rugsėjo 21 d. rekomendaciją, padidino MMA iki 400 eurų, minimalųjį valandinį atlygį – nuo 2,32 iki 2,45 euro. Tokiu atveju MMA sudarys 48 proc. nuo dabartinio VMDU. Tačiau pažymėtina, kad MMA didėjimas turi priklausyti nuo šalies ekonomikos augimo potencialo, t. y. turi būti pakeliamas verslui ir valstybės biudžetui. Todėl siūlome įvertinti galimybę susieti MMA su VMDU, nustatant, kad MMA yra lygi 50 proc. VMDU, taip pat nustatyti MMA indeksavimo mechanizmą, pagal kurį kasmet nuo sausio mėnesio MMA būtų indeksuojama automatiškai. Atitinkamai būtų koreguojamas ir minimalusis valandinis atlygis.

„Tokiu būdu susiejus MMA su VMDU ji būtų šiek tiek didesnė nei 400 eurų, o augant šalies ekonomikai ir didėjant VMDU, didėtų ir MMA. Be to, toks susiejimas užkirstų kelią MMA naudoti politiniais tikslais, pavyzdžiui, siekiant pelnyti didesnį rinkėjų pasitikėjimą prieš rinkimus, kai nustatoma didesnė suma, nepaisant ekonomikos rodiklių. Tai būtų aktualu net penktadaliui šalies dirbančiųjų“, – sako L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506, el. p. [email protected]