Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Juozapaičio pranešimas: parlamentaro atsakymai į Seimo Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio kaltinimus

2017 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis pateikia atsakymus į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vedlio Ramūno Karbauskio pateiktus klausimus Seimo etikos ir procedūrų komisijai, dėl neva nederamo elgesio.

„Po R. Karbauskio kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, akivaizdu, jog bus galima įvertinti Konstitucijos 62 straipsnio 3 dalyje įtvirtintos nuostatos, jog Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas, tvarumą“, – teigė V. Juozapaitis.

Seimo narys V. Juozapaitis, spalio 20 d. kultūros viceministrės buvo pakviestas stebėti konkurso Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigoms užimti, tačiau atvykęs į ministeriją sužinojo, kad konkursas atšauktas, taigi jokiame konkurso posėdyje net nespėjo sudalyvauti, todėl jokios konfidencialios informacijos sužinoti negalėjo, o jos neturėdamas, negalėjo ir jos paviešinti.

Faktą, kad viceministrė Gintautė Žemaitytė yra konkurso komisijos pirmininkė, Kultūros ministerijos koridoriuose girdint tiek V. Juozapaičiui, tiek kitiems šios ministerijos darbuotojams, garsiai pasakė kultūros ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas. Šį faktą tame pačiame ministerijos koridoriuje taip pat patvirtino ir pati viceministrė, kuri pakvietusi Seimo narį dalyvauti konkurso posėdyje, nepateikė paaiškinimo, kodėl tas posėdis atšauktas.

Vertinant Vyriausybės konkurso aprašo 21 p. nuostatas, pagal kurias nacionalinių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovai priimami į pareigas konkurso būdu, laikytina, jog konkurso komisijos pirmininko vardas ir pavardė, taip pat kitų komisijos narių vardai ir pavardės nelaikytini konfidencialia informacija, kadangi konfidenciali informacija yra: „susijusi su asmens duomenimis ir teatro ar koncertinės įstaigos veiklos viešai neskelbiama informacija apie kūrybinės veiklos kūrinius arba jų dalis, apie atliekamus tyrimus ir (ar) jų rezultatus, esamų arba potencialių tiekėjų sąrašus, darbuotojų atlyginimus ir darbo sąlygas, visus kitus duomenis, susijusius su teatro ar koncertinės įstaigos vykdoma veikla bei informacija, išskyrus viešą informaciją apie pretendentą, laimėjusį konkursą ir sutikusį eiti teatro ar koncertinės įstaigos vadovo pareigas“.

„Vertinant pirmiau nurodytus man žinomus faktus, kategoriškai atsiriboju nuo šių skleidžiamų insinuacijų, jog kaip Seimo narys vykdydamas parlamentinės priežiūros funkciją, pažeidžiu kokią nors Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ar Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatą ir šį puolimą suprantu kaip valdančiosios daugumos lyderio bandymą susidoroti su Seimo opozicijos atstovu už kritiką. Taip pat nemanau, jog vykdant parlamentinės priežiūros funkcijas, man kyla situacija ar situacijos, kurios susijusios su mano ar mano šeimos privačiais interesais“, – komentavo parlamentaras.

Išsamūs V. Juozapaičio atsakymai – pridedami.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Juozapaitis

Tel. (8 5) 239 6559

El. p. Vytautas.Juozapaitis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-23 15:22
   Rūta Mensonaitė