Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Migracijos departamento veiklą sukritikavęs Seimo narys apskųstas etikos sargams“

2017 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis reaguodamas į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pranešimą dėl pradėto tyrimo atsižvelgiant į Migracijos departamento darbuotojų profesinės sąjungos kreipimąsi, kategoriškai nesutinka su Migracijos departamento rašte pateiktais kaltinimais.

„Viešai kalbėdamas apie Migracijos departamento pareigūnų atsakomybės trūkumą minėjau Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo 2016 m. spalio 20 d. rašto, kurio kopiją Migracijos departamentui persiuntė Užsienių reikalų ministerija, turinio paviešinimą ir persiuntimą trečiosios šalies aukšto rango valstybės pareigūnams. Esu įsitikinęs, kad būtent šis Migracijos departamento sprendimas paviešinti ne tik sprendimo neleisti atvykti į šalį motyvus, bet ir jų autorių (D. Žalimą) pakenkė valstybės interesams, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ir jo pirmininko D. Žalimo profesinei reputacijai ir saugumui“, – sako Ž. Pavilionis.

Seimo narys pabrėžia, kad Migracijos departamento sprendimas iš dalies atskleisti KT pirmininko rašto turinį, o ypač – nurodyti autoriaus tapatybę, sukėlė žalą teisėjo profesinei reputacijai – Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo teisėjai remdamiesi Migracijos departamento išduotu raštu kreipėsi į Venecijos Komisijos pirmininką ir kitų šalių konstitucinių teismų teisėjus reikšdami pretenzijas Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui ir asmeniškai jo pirmininkui.

Pasak parlamentaro, Migracijos departamento sprendimas paskelbti argumentų, kuriais remiantis Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo teisėjams buvo uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką autorių, buvo perteklinis, neetiškas ir keliantis grėsmę jų autoriui bei nacionaliniam saugumui, nes: pirma, D. Žalimo rašte minimi faktai apie Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo teisėjų vaidmenį Krymo aneksijos procese yra objektyvūs, pagrindžiami ir vertingi savaime, nepaisant juos pateikusio asmens tapatybės ir statuso, dėl ko autoriaus atskleidimas buvo nepagrįstas, perteklinis ir netikslingas. Antra, Migracijos departamentas elgėsi neetiškai ir neprofesionaliai naudodamas KT pirmininko rašte pateiktus argumentus ir kartu nurodydamas teisėjo pavardę to nesuderinęs su autoriumi ir kitomis kompetentingomis institucijomis (pvz. Užsienio reikalų ministerija ar Valstybės Saugumo departamentu). Trečia, sprendimas nurodyti asmenų, šiuo atveju aukšto rango valstybės pareigūnų, inicijuojančių sankcijas kitos šalies pareigūnams, pavardes kelia grėsmę nacionalinio saugumo požiūriu.

„Įvertinęs aprašytas aplinkybes, viešai kritikavau Migracijos departamento pareigūnus priėmusius minėtus sprendimus. Esu įsitikinęs, kad riboto naudojimo dokumentų numerių, žinant Rusijos Federacijos tarnybų galimybes perimti informaciją, ir paminėtos informacijos atskleidimas yra kritikuotinas. Migracijos departamento darbuotojų skunde taip pat neįvardijama jokia priežastis, kodėl saugotina informacija apie D. Žalimo tapatybę turėjo būti atskleista Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo teisėjams“, – sako Ž. Pavilionis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Žygimantas Pavilionis

Tel. (8 5) 239 6733

El. p. Zygimantas.Pavilionis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-23 15:57
   Rūta Mensonaitė