Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Konstitucija yra gyvas ir dinamiškas dokumentas“

2017 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 25 d., trečiadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dalyvavo iškilmingame Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio minėjime. Savo kalboje Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad Konstitucija yra valstybės pagrindas, politinių jėgų ir tautos sutartis.

„Konstitucija yra gyvas, dinamiškas, laikmečio koreguojamas dokumentas, padedantis siekti valstybės strateginių tikslų. Ji kinta visai tautai susitelkus ir pareiškus nuomonę. Tai byloja įgyvendinti Lietuvos Respublikos narystės euroatlantinėse organizacijose siekiai. Šiandien vėl diskutuojame apie Konstitucijos pataisas. Dėl tiesioginio piliečių kreipimosi į Konstitucinį Teismą galimybės numatymo gali spręsti Seimas – tai būtų didelis žingsnis, sudarantis galimybę piliečiams ginti savo teises. Tačiau dvigubos pilietybės klausimas gali būti išspręstas tik visuotinio referendumo būdu. Už tai prieš 25 metus balsavo 75 proc. Lietuvos Respublikos piliečių. Tikiu, kad šiandien Lietuvos Respublikos Konstitucija pasitiki visi Lietuvos žmonės“, – pranešime teigė Seimo Pirmininkas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja G. Barysaitė)

 

Renginyje su Lietuvos Respublikos Konstitucijos sukaktimi susirinkusiuosius taip pat sveikina vienas iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjų, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas Egidijus Jarašiūnas, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, svečiai iš Lenkijos: kadenciją baigęs Lenkijos Respublikos Prezidentas Bronislavas Komorovskis (Bronislaw Komorowski) ir Lenkijos Respublikos Senato Teisėkūros komisijos pirmininko pavaduotojas Zbignevas Cichonas (Zbigniew Cichoń).

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio minėjime dalyvauja kadenciją einantys ir baigę Konstitucinio Teismo teisėjai, Seimo nariai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, svečių delegacijos iš Moldovos, Ukrainos ir Gruzijos, Lietuvos teisėjai, teisininkai ir teisės studijų studentai.

 

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas

Tel. (8 5) 239 6002

El. p. [email protected]