Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Rimanto Jono Dagio pranešimas: „Siūlome išmoką studijuojančių tėvų vaikams didinti nuo 152 iki 380 eurų“

2017 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 25 d. Seimo nariai Rimantas Jonas Dagys ir Gintarė Skaistė užregistravo Išmokų vaikams pakeitimo įstatymo pataisą, kuria siūlo išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai didinti nuo 152 iki 380 eurų per mėnesį.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys R. J. Dagys tvirtina, kad tokia suma yra per maža. „Kiek vaiko poreikių už tokią sumą galima patenkinti? Natūralu, kad tokiomis sąlygomis retas ryžtasi bandyti derinti mokslus ir vaikų auginimą. Jeigu norime, kad ši priemonė efektyviai veiktų, o ne tiesiog būtų, šias išmokas reikia didinti. Valstybės biudžetas tai tikrai gali leisti“, – teigia parlamentaras.

Seimo nariai siūlo išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai didinti nuo 4 BSI (152 eurai) iki 10 BSI. Seimo narių paskaičiavimu, šiuo metu vaiko priežiūros išmoka tokiems žmonėms valstybei per metus kainuoja apie 906 tūkst. eurų, jos padidinimas iki 10 BSI papildomai kainuotų apie 1 360 tūkst. eurų.

Ši išmoka būtų mokama auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių) ar vaiko globėjui mokslo ar studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo iki jam sukaks 26 metai, jeigu jis mokosi (mokėsi) pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja (studijavo) aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, arba iki jam sukaks 30 metų, jeigu jis studijuoja (studijavo) doktorantūroje ar rezidentūroje, ir jeigu dar neturi draudiminio stažo ir pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos. Išmoka būtų mokama nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieni metai.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Rimantas Jonas Dagys

Mob. 8 698 42 193, el. p. [email protected]