Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Dėl enterinio maisto kompensavimo neįgaliesiems – kreipimasis į A. Verygą“

2017 m. lapkričio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl maisto enteriniam maitinimui kompensavimo valstybės lėšomis.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija[1] apie 24 metų amžiaus neįgalųjį, kuris dėl genetinės ligos turi būti maitinamas enteriniu būdu. Kol jaunuolis gulėjo ligoninėje, šio tipo specialus maistas buvo suteikiamas nemokamai, tačiau išleidus pacientą iš ligoninės maistas nekompensuojamas, o skurdžiai gyvenanti ir tik pašalpą gaunanti vaikino motina negali įpirkti šio maisto. Svarbiausia, kad be šio maitinimo kyla pavojus jaunuolio gyvybei.

Parlamentarė, atsižvelgiant į enterinio maitinimo gyvybišką svarbą, dažniausiai skurdžias neįgaliuosius prižiūrinčiųjų pajamas ir į tai, kad yra apie tūkstantis pacientų, kuriems yra būtinas enterinis maitinimas, prašo ministro numatyti nuolatinį tokio maisto kompensavimą valstybės lėšomis.

„Ministrą kviečiu išplėsti savo dėmesio lauką ir pažvelgti ne tik į sveikos gyvensenos ar kovos su alkoholizmo sritis, bet ir į tuos, kurie labiausiai priklausomi nuo valstybės paramos – neįgaliuosius. Šita istorija parodo, kokioje beviltiškoje situacijoje šie žmonės gali atsidurti, jei valstybės parama nelanksti ir neoptimali. Norėtųsi matyti daugiau ministro lyderystės sprendžiant tokias problemas“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5 ) 239 6657

El. p. [email protected]