Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas su Europos Komisijos nariu aptarė aktualius finansinius, žemės ūkio ir energetinio saugumo klausimus

2017 m. lapkričio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Europos Komisijos nariu, atsakingu už Europos Sąjungos biudžetą ir žmogiškuosius išteklius, Giunteriu Otingeriu (Günther Oettinger) aptarė ES daugiametės finansinės programos, žemės ūkio finansavimo, Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, Astravo atominės elektrinės saugumo ir kitus klausimus.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad ES daugiametė finansinė programa yra itin svarbi ir privalės padėti ne tik iššūkiams ES viduje ir išorėje, bet ir užtikrinti finansavimą ilgalaikiams ES prioritetams, tokiems kaip sanglauda ir žemės ūkis.

Parlamento vadovas susitikime atkreipė dėmesį, kad šiais metais Lietuvos žemės ūkis dėl prastų oro sąlygų jau patyrė daugiau kaip 40 mln. eurų nuostolių ir žala dar didės dėl sunaikintų pasėlių. Europos Komisijos narys G. Otingeris Seimo Pirmininkui pažadėjo svarstyti ir spręsti, kaip kompensuoti Lietuvos žemdirbiams nuostolius iš Europos Sąjungos programų.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. O. Posaškova)

Susitikime V. Pranckietis taip pat akcentavo, kad Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimas – ES svarbos projektas ir šiems darbams atlikti būtina tolesnė ES parama. „Jau atlikta apie 40 proc. visų eksploatavimo nutraukimo darbų. Numatoma darbus pabaigti 2038 m., o būtinas papildomas ES finansavimas siekia apie 1,2 mlrd. eurų“, – sakė Seimo Pirmininkas, kalbėdamas ir apie ribotą galimybę didinti finansavimą iš valstybės biudžeto. Svečias išreiškė viltį, kad finansinė pagalba Ignalinos AE uždarymui bus užtikrinta iki darbų pabaigos.

Aptardamas Baltarusijos atominės elektrinės Astrave statybas Seimo vadovas V. Pranckietis pareiškė, kad ši elektrinė yra daugialypė grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir visai ES. „ES turėtų pademonstruoti solidarumą ir pareikšti bendrą poziciją Astravo atominės elektrinės atžvilgiu“, – teigė parlamento vadovas.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-02 12:54
   Rimas Rudaitis