Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus pranešimas: „Globos įstaigoms perleisti Seimo automobiliai užtikrins greitesnį reikiamų paslaugų prieinamumą“

2017 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Nuosekliai tęsiant Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos departamentų veiklos ir funkcijų peržiūrą bei siekiant racionaliau valdyti turimą turtą, buvo nuspręsta atsisakyti beveik trečdalio turimų automobilių. Dalis jų – net aštuonios transporto priemonės – tarpininkaujant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai perduotos valstybės įstaigoms, teikiančioms socialines paslaugas.

Pasak už Seimo kanceliarijos veiklą atsakingo Seimo Pirmininko pavaduotojo, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovo Arvydo Nekrošiaus, atlikus parlamento transporto skyriaus funkcijų ir disponuojamo turto naudojimo peržiūrą tapo akivaizdu, kad dalies automobilių galima atsisakyti. Nors kai kurių automobilių vidutinis amžius siekia 18 metų, tačiau į juos buvo investuotas ne vienas tūkstantis eurų, todėl jie yra itin geros techninės būklės. Prižiūrėtos ir tvarkingos transporto priemonės galėtų būti eksploatuojamos dar kelerius metus be papildomų išlaidų.

Siekiant efektyvesnio valstybės turto panaudojimo buvo atsisakyta iki šiol įprastinio kelio – viešo aukciono.

„Nemanėme, kad šių automobilių pardavimas aukcione būtų buvęs naudingas – dažniausiai tokiuose aukcionuose susirenka mažai dalyvių ir transporto priemonės parduodamos už mažesnę nei rinkos kainą. Taigi pradėjome ieškoti valstybės įstaigų, kurioms šios transporto priemonės galėtų būti perduotos tiesioginių funkcijų vykdymui. Džiugu, kad į kvietimą atsiliepė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuriai patikėjimo teise perdavėme valdyti bei parinkti naujuosius automobilių šeimininkus. Taip ne tik taupome Seimo lėšas, bet ir užtikriname, kad socialinės globos įstaigos galėtų teikti deramos kokybės paslaugas valstybės piliečiams“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Nekrošius.

Socialinėms paslaugoms teikti perduoti 6 lengvieji automobiliai ir 2 autobusai.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Automobiliai perduoti Didvyžių (Vilkaviškio r.), Macikų (Šilutės r.), Pabradės, Senjorų (Vilniuje), Skemų (Rokiškio r.), Utenos socialinės globos namams ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Didvyžius pasieks 1997 metų „Volkswagen Caravelle“, Macikus – tų pačių metų „Volkswagen Sharan Carat“, Pabradę – 1999 metų „Volkswagen Sharan“, Senjorų globos namus Vilniuje – 1994 metų „Volkswagen Transporter“, Skemus – 2002 metų gamybos autobusas „Mercedes Benz“, Uteną – 1995 metų autobusas MAN ir 1997 metų „Volkswagen Transporter“. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai atiteks 2012 metų „Toyota Avensis“.

Minėti socialinės globos namai teikia ilgalaikę socialinę globą asmenims, turintiems negalią, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis, ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namų gyventojai negali savarankiškai vykti į sveikatos priežiūros įstaigas, esant reikalui, susitvarkyti asmeninius dokumentus įvairiose institucijose bei pasinaudoti kitomis paslaugomis. Teikiant pagalbą šiems gyventojams naudojami globos įstaigų turimi automobiliai, tačiau pastaruoju metu tokių išvykų daugėja, ypač į sveikatos priežiūros įstaigas, todėl reikalingi papildomi automobiliai, kurie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlyti perimti kelioms globos įstaigoms.

Likę automobiliai bus siūlomi kitoms ministerijoms ir valstybės valdomoms įstaigoms. Nepavykus perduoti visų automobilių, bus skelbiamas viešas aukcionas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko pavaduotojas

LVŽS frakcijos narys

Arvydas Nekrošius

Tel. (8 5) 239 6678 

El. p. [email protected]