Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Aplinkosaugininkai turi būti sutelkti į vieną, o ne penkias įstaigas“

2017 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys liberalas Simonas Gentvilas užregistravo siūlymą Aplinkos ministerijos teikiamam Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymui.

„Šiuo metu teoriškai įmanoma, kad į tą patį asmenį ar įmonę gali kreiptis 5 valstybinės aplinkos apsaugos kontrolę vykdančios įstaigos. Tai yra brangu ir neefektyvu pačiai valstybei. Todėl siūlau nuo 2019-ųjų sausio 1 dienos valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę pavesti vykdyti išimtinai Aplinkos apsaugos departamentui“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas.

Šiuo metu aplinkos apsaugos valstybine kontrole užsiima 5 institucijos: Regioniniai aplinkos apsaugos departamentai, Aplinkos apsaugos agentūra, Valstybinė miškų tarnyba, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos geologijos tarnyba. Aplinkos ministerijos pateiktame įstatymo projekte, siūloma nuo 2018 liepos 1 d. tik struktūriškai apjungti 8 regionų aplinkos apsaugos departamentus į vieną juridinį asmenį.

„Tačiau centralizuodami regionų aplinkos apsaugos departamentus į vieną juridinį asmenį, negarantuosime kokybinio pokyčio. Siūlau visus valstybinius aplinkosaugininkus sukoncentruoti vienoje įstaigoje – Aplinkos apsaugos  departamente. Kontrolės funkcijų apjungimas svarbus ir dėl to, kad dalyje kontroliuojančių institucijų pačios institucijos išduoda leidimus ir pačios juos kontroliuoja. Šių funkcijų atskyrimas yra svarbi antikorupcinė priemonė, – argumentus vardija S. Gentvilas. – Išgryninus vieną valstybinę aplinkosaugos kontrolės įstaigą bus sumažintos besidubliuojančios funkcijos, sumažės biurokratinis aparatas su visu jo išlaikymui reikalingu turtu, bus įvestas aiškumas suinteresuotoms pusėms, ūkio subjektams ir gyventojams, kur kreiptis kontrolės klausimais.“

Dėl S. Gentvilo pasiūlymo Seimas balsuos ateinantį antradienį, lapkričio 7 d.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]