Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Kubiliaus ir D. Kreivio pranešimas: parlamentarai Seimui teikia ambicingą modernios ekonomikos vystymo iniciatyvą

2017 m. lapkričio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seimo nariai Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys registravo naujo Prioritetinių aukštųjų technologijų ekonomikos sričių vystymo įstatymo projektą. Šis projektas yra parengtas siekiant suformuoti ilgalaikę valstybės ekonominės plėtros politiką, kuria būtų sprendžiama viena iš esminių šio laikotarpio Lietuvos ekonominės raidos problemų – ūkio produktyvumo lėtas augimas.

„Nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo kalbame, kad Lietuvai reikalinga ambicinga ekonomikos vystymosi vizija. Jeigu norime sparčiai augti, neužstrigti „vidutinių pajamų“ spąstuose, turime šalies ekonomiką orientuoti į aukštųjų technologijų pramonę, kurti aukštos pridėtinės vertės produktus. Tą nuolatinėse pastabose Lietuvai pabrėžia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija ir Tarptautinis valiutos fondas. Norėdama realiai pradėti vystyti aukštųjų technologijų pramonę, valstybė turi išskirti tas sritis, kuriose matome potencialą ir į kurias investuojame rimtų  lėšų. Daugybė atliktų tyrimų ir ekspertų vertinimų rodo, kad Lietuvoje turime tris tokias sritis, kuriose tikrai galime turėti daug „sėkmės istorijų“. Tai:  1) informacinės technologijos; 2) gyvybės mokslų technologijos (biotechnologijos, farmacija, medicinos inžinerija); 3) fotonika. Išdrįskime pripažinti, kad būtent čia slypi Lietuvos ekonomikos ateities varikliai, į kuriuos turime investuoti jau šiandien. Daug metų yra garsiai kalbama apie tai, ką reikia daryti, ką reikia vystyti. Tą kalba ir ši Vyriausybė, bet laikas bėga, o kalbos nevirsta darbais. Tad jau laikas kalbas padėti į šoną ir imtis realių veiksmų“, – teigia vienas iš projekto autorių Seimo narys A. Kubilius.

„Lietuvos ekonomikai reikia proveržio. Darbo našumas žemas, sukuriama pridėtinė vertė tebėra žema, mūsų kuriami produktai vis sunkiau konkuruoja tarptautinėse rinkose. Visos šios priežastys neleidžia mūsų šalies žmonėms turėti gerai apmokamų darbo vietų. Išeitis iš šių spąstų – turime kurti ir gaminti geresnius, brangesnius, aukštesnės pridėtinės vertės gaminius, teikti paslaugas, kurios būtų grįstos žiniomis ir mokslu, moksliniais tyrimais bei naujomis technologijomis, o ne pigia darbo jėga. Pasaulis žengia ketvirtosios  pramonės revoliucijos link ir mes negalime likti tik stebėtojais ir pralaimėtojais. Tai galime pasiekti tik priimdami ambicingą inovatyvios ekonomikos vystymo strategiją. Ją ir siūlome“, – projekto tikslus komentuoja Seimo narys D. Kreivys.

A. Kubiliaus ir D. Kreivio teikiamu Prioritetinių aukštųjų technologijų ekonomikos sričių vystymo įstatymo projektu yra siekiama informacinių technologijų, gyvybės mokslų ir fotonikos srityse sukurti ypač konkurencingus Šiaurės-Baltijos regiono klasterius ir iki 2025 metų pasiekti, kad šių sričių ekonomikos potencialias išaugtų ne mažiau 4 kartų. Įstatymu siūloma minėtų sričių plėtrai skirti 80 proc. ES paramos programos „Sumani specializacija“ (visa apimtis – daugiau nei 600 milijonų eurų paramos) lėšų.

Įstatymo projekte yra siūloma atsakomybę už aukštųjų technologijų ekonomikos politikos formavimą sutelkti vienoje reformuotoje arba naujai įsteigtoje ministerijoje, o atsakomybę už tokios politikos įgyvendinimą sutelkti naujoje Vyriausiojo mokslininko agentūroje. Siūloma apibrėžti principus ir nuostatas, kaip turi būti rengiamos ir tvirtinamos prioritetinių aukštųjų technologijų plėtros kompleksinės programos, kurios turi apimti šių sričių plėtrai būtiną mokslinių tyrimų ir studijų plėtrą, taip pat inovacijų, industrinės plėtros ir investicijų pritraukimo programas. Numatoma, kad tokių kompleksinių plėtros programų įgyvendinimui turi būti prioriteto tvarka koncentruojamos valstybės ir ES paramos, taip pat ir struktūrinės paramos bei „Sumanios specializacijos“ programų finansinės lėšos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514, el. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-06 15:10
   Rūta Mensonaitė