Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Siūloma gyventojų eiles gydymo įstaigose mažinti ne baudomis, o paskatinimu“

2017 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas įregistravo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo ir papildymo straipsnius, kuriais siūlo ne baudimais, o skatinimu gydymo įstaigas motyvuoti mažinti pacientų patekimo pas gydytojus eiles.

Įstatyme būtų įrašyta nuostata, kad teritorinė ligonių kasa, nustačiusi, kad apdraustiems pacientams sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos nepraleidus įstatymu nurodytų terminų, asmens sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo išlaidų apmokėjimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų būtų didinamas iki 5 procentų. Tokiu atveju asmens sveikatos priežiūros įstaiga būtų pati suinteresuota ir motyvuota suteikti paslaugas laiku, laikantis visų įstatyme numatytų terminų.

„Sveikatos apsaugos sistemai skiriamas finansavimas yra nepakankamas pritraukti ir motyvuoti gydytojus dirbti sudėtingą ir svarbų visuomenei darbą. Tuo pačiu nepagrįstai ribojamas sveikatos apsaugos paslaugų apmokėjimas nesudaro galimybių sveikatos priežiūros įstaigoms darbą organizuoti efektyviau ir teikti paslaugas nepraleidžiant terminų. Dėl to susidaro pacientų eilės. Finansiškai paskatindami pacientų eiles sumažinusias įstaigas sudarytume sąlygas gyventojams ne tik laiku patekti pas specialistą, bet ir dar vieną galimybę didinti gerai dirbančių medikų, pas kuriuos paprastai ir susidaro didelės pacientų eilės, atlyginimus“, – pažymi vienas iš įstatymo projekto autorių M. Majauskas. 

Parlamentarai taip pat siūlo, kad to paties įstatymo straipsniai, numatantys sankcijas už praleistą pacientų apžiūros laikotarpį, būtų atidėti dvejiems metams, iki 2020 m. sausio 1 d. Manoma, kad tokio laiko užtektų gydymo įstaigos administracijai priimti reikiamus sprendimus eilėms pas gydytojus sutrumpinti.

„Visi suprantame, kad nubausta gydymo įstaiga sankcijas pritaikys didelius pacientų srautus konsultuojantiems gydytojams. Tokiu būdu, užuot didinę atlyginimus gydytojams, pasieksime priešingą rezultatą – gerų specialistų atlyginimai sumažės, o tai dar labiau paskatins juos emigruoti“, – sako I. Šimonytė, atkreipianti dėmesį, kad užuot gąsdinus gydymo įstaigas baudomis, Vyriausybė nedelsdama privalo imtis visų įmanomų priemonių, kaip ne tik sumažinti pacientų eiles pas gydytojus, didinti atlyginimus medikams, bet ir pradėti sveikatos apsaugos sistemos reformą, apimančią tiek gydymo įstaigų veiklos efektyvinimą, tiek sveikatos draudimo sistemos pertvarką.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396514

El. p. [email protected]