Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aušros Maldeikienės pranešimas: „Keiskime neįgaliųjų galimybes“

2017 m. lapkričio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Visuomenės ir Vyriausybės svarstymui pateikiama lapkričio 8 dieną Neįgaliųjų teisių komisijoje patvirtinta „Atskirties grupių įdarbinimo atviroje darbo rinkoje koncepcija“ siekia, kad labai didelė neįgaliųjų dalis, kuri dabar priversta gyventi iš itin menkų išmokų, turėtų realių galimybių dirbti ir užsidirbti.

Esama padėtis, kai atskirties grupių, taip pat ir neįgaliųjų, užimtumui skiriamos lėšos tenka praktiškai vienai nedidelei verslo grupei, o ne neįgaliesiems, yra gili sisteminė bėda į kurią dėmesį ne kartą atkreipė valstybės vadovai – Prezidentė, Ministras Pirmininkas, taip pat socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Deja, dėl chaotiško ir neatsakingo ministerijos darbo, jos nesuvokimo, kaip pasiskirsto kompetencijos tarp Seimo ir Vyriausybės bei agresyvios suinteresuotų verslo grupuočių lobistinės veiklos socialinio verslo pertvarka bei atskirties grupių įdarbinimo nuostatų tvirtinimas Seime jau beveik metus stringa.

Vis dėlto Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko Justo Džiugelio iniciatyva lapkričio 8 d. koncepcija pateikta tolesniam svarstymui ir tai gali būti esminis žingsnis perlaužiant neįgaliųjų ir kitų atskirties grupių segregacijos klampynę, kai šie žmonės tampa uždarų verslo grupuočių įrankiu pelnui gauti ir biudžeto lėšoms „įsisavinti“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]