Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario G. Landsbergio pranešimas: parlamentaras siūlo įgyvendinti Magnickio įstatymą uždraudžiant į Lietuvą atvykti 44 užsieniečiams

2017 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien minimos Rusijos teisininko Sergėjaus Magnickio, atskleidusio finansines Rusijos Federacijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, kalinto 358 dienas bei kankinto ir 2009 m. lapkričio 16 d. mirusio, metinės. Taip pat šiandien Seime priimtas ir vadinamasis Magnickio įstatymas, draudžiantis į Lietuvą atvykti asmenims, padariusiems nusikaltimus žmoniškumui.

Pažymint šią skaudžią datą, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis įregistravo rezoliuciją, kuria siūloma, įgyvendinant šiandien Seime priimtas Seimo TS-LKD frakcijos narių iniciatyva teiktas pataisas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, į užsieniečių sąrašą, kuriems minėtais pagrindais būtų draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, įtraukti 44 asmenis.

„Seimo palaikymas Magnickio įstatymui įrodo, kad suvokiame savo, kaip demokratinės valstybės atsakomybę neleidžiant žmogaus teisių pažeidėjams, kuriuos gina korumpuota valdžia, likti nenubaustiems. Už tokių nusikaltimų, kaip Sergėjaus Magnickio kankinanti mirtis kalėjime, stovi konkretūs žmonės ir jie turi būti įvardyti. Šia rezoliucija siekiu, kad 44 asmenims, kurie yra įtraukti ir į JAV Magnickio sąrašą, būtų pritaikytos lietuviškojo Magnickio įstatymo sankcijos“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad Seimo priimti Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai yra svarbus žingsnis, užtikrinantis, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti būtų draudžiama užsieniečiams, įvykdžiusiems stambaus masto nusikaltimus žmogaus teisių, korupcijos ir pinigų plovimo srityse, ir prisidedantis prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo, tačiau akcentuojama, jog šis procesas bus užbaigtas tik tada, kai bus priimti teisės aktai, užkertantys kelią tokiems asmenims Lietuvoje įsigyti turtą bei laikyti nusikalstamu būdu įgytas lėšas ir užtikrinantys jų įšaldymą.

G. Landsbergis tikisi, kad už šių Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatų įgyvendinimą atsakingi užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai nedelsdami imsis veiksmų, reikalingų jas įgyvendinti bei inicijuos atitinkamas konsultacijas su Magnickio teisės aktus priėmusiomis šalimis. Taip pat kviečia Vyriausybę artimiausiu metu Seimui pateikti atitinkamų teisės aktų pasiūlymus.

Be to, Seimui siūloma šia rezoliucija kreiptis į kitų Europos Sąjungos ir NATO valstybių nacionalinius parlamentus, raginant priimti Magnickio teisės aktus, taip stiprinant bendrą teisingumo, atsakomybės ir skaidrumo erdvę. Lietuvos Vyriausybė raginama šį klausimą kelti atitinkamuose ES Tarybos formatuose. ES Vyriausioji įgaliotinė F. Mogherini, Europos Komisija bei Europos Taryba kviečiami įsiklausyti į Europos Parlamento raginimus priimti Magnickio sankcijas ES lygiu ir artimiausiu metu pradėti visapusiškas diskusijas dėl atitinkamo ES teisės akto.

Sergėjaus Magnickio vardu pavadintus, sankcijas numatančius teisės aktus jau yra priėmusios JAV, Estija, Didžioji Britanija ir Kanada.

Rezoliucija pridedama.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506

tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-16 13:40
   Rūta Mensonaitė