Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Stasio Tumėno pranešimas: parlamentaras inicijavo kreipimąsi į Užsienio reikalų ministeriją dėl Lietuvos ambasados uždarymo Šveicarijoje

2017 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Kaspersen (Jūratė Caspersen) išreiškė nerimą, kad ruošiamasi uždaryti Lietuvos ambasadą Berne. Toks Užsienio reikalų ministerijos žingsnis stebina ne tik Šveicarijos lietuvius, bet ir visą užsienio lietuvių bendruomenę.

Lietuvių bendruomenė Šveicarijoje prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo išvykusiųjų iš Lietuvos dirbti ir studijuoti švietimo, kultūros, mokslo židinys.

Šveicarijos lietuvių bendruomenės veiklos pradžia laikomi 1898 metai, kai Ciuriche studijuojantys lietuviai įkūrė draugiją, pavadintą „Draugystė lietuviškos bendruomenės“. Sovietinės okupacijos metais Šveicarijos lietuviai aktyviai ir organizuotai kovojo už Lietuvos Nepriklausomybės sugrąžinimą. Po Antrojo pasaulinio karo Šveicarijoje prieglobstį rado apie pusė tūkstančio lietuvių. Tuo metu šalyje buvo apie milijoną pabėgėlių, todėl krašto valdžia ragino juos kuo greičiau palikti šalį. Teisę pasilikti turėjo tik sergantys asmenys ar gerai besimokantys aukštųjų mokyklų studentai. Dauguma lietuvių išvyko į JAV, Kanadą, Australiją ir kitas šalis. Vokietijoje, susikūrus Pasaulio lietuvių bendruomenei, remiantis Lietuvių charta, kuri buvo priimta 1949 m. birželio 14 d., Šveicarijos lietuviai vieni iš pirmųjų Europoje įkūrė Šveicarijos lietuvių bendruomenę (ŠLB).

2003 m. vasario mėnesį ŠLB buvo įregistruota 170 lietuvių, o 2010 m. duomenimis, Šveicarijoje gyveno per septynis šimtus lietuvių.

Lietuvos ambasada Šveicarijoje ypač reikalinga Lietuvos verslo, mokslo, kultūros atstovams ir studentams.

Net 38 Lietuvos Respublikos Seimo nariai pasirašė kreipimąsi dėl to, kad ambasados Berne uždarymo procedūra būtų sustabdyta ir atlikta išsami analizė. Tikimės, kad nebus daromi skuboti veiksmai.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininko pavaduotojas

Dr. Stasys Tumėnas

Tel.(8 5) 239 6615

El. p. [email protected]