Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Liberalai siūlo naikinti stagnuojantį Ginklų fondą“

2017 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liberalas Simonas Gentvilas inicijuoja Ginklų fondo reorganizaciją, tam įregistruotos 3 įstatymų pataisos.

Įstatymo pakeitimais siūloma išskaidyti Ginklų fondo funkcijas. Ginklų registrą pavesti Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, Ginklų utilizavimą – Krašto apsaugos ministerijai, o ginklų įsigijimą leisti organizuoti valstybinėms institucijoms savarankiškai. Iki šiol išskirtinai tik Ginklų fondo prekiautais tam tikros rūšies B kategorijos ginklais siūloma leisti prekiauti licencijuotoms ginklų parduotuvėms.

 „Ginklų fondas įgyvendino pagrindinę savo funkciją – nepriklausomybės pradžioje kaupė asmenų perduotus ginklus ir šaudmenis. Šiandien ši institucija vis dar veikia iš inercijos, tarpininkaudama viešuosiuose pirkimuose, dubliuodama kitų institucijų funkcijas. Siekiant efektyvumo ir patogumo tiek valstybinėms institucijoms, tiek gyventojams, būtina reorganizuoti Ginklų fondą iš esmės“, – sakė įstatymo projekto iniciatorius, liberalas S. Gentvilas.

Ginklų fondas šią dieną vykdo daugelį perteklinių funkcijų, kurias jau atlieka kitos valstybinės institucijos. Policijos departamentas registruoja ir kaupia visus duomenis apie ginklus ir jų savininkus bei vykdo ginklų laikymo kontrolę. Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kaupia duomenis, susijusius su ginklais, ir turi tam visas technologines galimybes, o Krašto apsaugos ministerija pati apsirūpina ginkluote bei turi įgaliojimus naikinti nenaudojamus ginklus. Taigi Ginklų fondas iš esmės tapo pertekline institucija.

Siūlomais įstatymo pakeitimais nekeičiamas nei ginklų prieinamumas, nei reikalavimai norint įsigyti ginklą.

Įstatymo projektas įtrauktas į Seimo rudens sesijos programą.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]