Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Miliūtės pranešimas: Seimo narė siūlo atnaujinti tarpparlamentinių ryšių su Maroku grupės veiklą

2017 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime įvyko parlamentarės Rūtos Miliūtės inicijuotas susitikimas su Maroko Karalystės ambasadore Kadija Rouisi (Khadija Rouissi), Maroko garbės konsulu Lietuvoje, Seimo narėmis ir moterimis verslininkėmis. Apvalaus stalo diskusijoje pagrindinė pokalbio tema buvo žmogaus teisės, moters vaidmuo politikoje ir versle, socialinės problemos ir dvišalis Lietuvos ir Maroko bendradarbiavimas.

(Nuotraukos aut. Olga Posaškova)

Seimo narė R. Miliūtė, moderavusi diskusiją, pasveikino susirinkusius svečius paminėdama dvišalių santykių su Maroku 25-erių metų sukaktį, pabrėžė šių ryšių plėtojimo svarbą, pasiūlė inicijuoti tarpparlamentinių ryšių su Maroku grupės atkūrimą.

„Norėčiau, kad šiandien pasidalintume gerąja praktika tose srityse, kurios yra problemiškiausios mūsų valstybėse, aptartume galimas ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas, diskutuotume apie žmogaus teises, moterų verslumą, politinį dalyvavimą,“– sakė Seimo narė R. Miliūtė.

Lietuvoje viešinti Maroko Karalystės ambasadorė K. Rouisi pasidžiaugė, kad susitikime dalyvauja daug moterų, nes už kiekvienos slepiasi kova ir ryžtas siekiant karjeros ir žmogaus teisių įtvirtinimo.

„Mes turime ilgą istoriją, savo tradicijas. Marokas – tarsi medis, kurio viršūnė Afrikoje, o kamienas ir šaknys Europoje. Marokas suinteresuotas glaudžiais santykiais su Lietuva. Mums svarbu diskutuoti, kaip plėtoti šių dviejų šalių bendradarbiavimą. Reikėtų rengti ekonomines misijas tarp Lietuvos ir Maroko, diskutuoti apie socialines problemas, atsinaujinančius energetikos šaltinius, aplinkos apsaugą, turizmą ir prekybą,“ – sakė K. Rouisi.

Lietuva ir Marokas turi  daug galimybių plėtoti bei intensyvinti ekonominį bendradarbiavimą. Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui į Maroką yra maisto pramonės produkcija, aukštosios pridėtinės vertės produktai, informacinių technologijų sprendimai. Prie ekonominio bendradarbiavimo intensyvinimo galėtų ženkliai prisidėti dvišalių verslo misijų bei forumų organizavimas. Atsižvelgiant į tai, kad Marokas siekia diversifikuoti energijos gamybą ir ypatingą dėmesį skiria atsinaujinantiems energijos ištekliams, Lietuvos patirtis saulės energetikos ir biomasės panaudojimo srityse gali būti labai vertinga.

Sutarta iki šių metų gruodžio mėnesio pabaigos parengti dvišalio bendradarbiavimo planą, kurį vykdyti planuojama pradėti kitąmet.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė  Rūta Miliūtė

Tel. (8 5) 239 6719, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-22 16:58
   Rūta Mensonaitė