Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Miliūtės pranešimas: „Geresnis vartotojų interesų atstovavimas ir patikimi jų interesų gynybos mechanizmai – vienas iš būdų sudaryti geresnes sąlygas ES piliečiams ir konkretus žingsnis link artimesnės mūsų piliečiams Sąjungos“

2017 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 26–28 d. Taline (Estijos Respublika) vykstančioje Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijoje (COSAC) diskutuojama, kaip sukurti artimesnę piliečiams Europą, kokie nacionalinių parlamentų veiksmai ir sprendimai galėtų geriausiai atliepti piliečių lūkesčius. Parlamentarai dalijasi gerąja patirtimi ir praktikomis šioje srityje. Tarp siūlymų – ES institucijų dokumentų viešinimas, nacionalinių parlamentų įtakos stiprinimas, labiau matomos plenarinės sesijos ir kt. Siūloma apie ES lygiu priimamus sprendimus aktyviau informuoti jaunimo asociacijas, įtraukti jas į sprendimų priėmimo procesą, kadangi būtent jaunimas yra europietiškos tapatybės sklaidos priešakyje. Raginama atsisakyti ydingo požiūrio į ES klausimų svarstymą parlamentuose, kaip į „prabangos dalyką“, greta kurio visuomet yra „artimesnių“, „svarbesnių“ nacionalinių klausimų.

Konferencijoje dalyvaujančios Seimo Europos reikalų komiteto delegacijos narė Rūta Miliūtė atkreipė nacionalinių parlamentų dėmesį į tai, kad labai svarbu jog ES piliečiai būtų išgirsti, kad jie galėtų matyti, jog jų problemoms yra skiriamas deramas dėmesys, jos nagrinėjamos ir sprendžiamos atvirai ir atsakingai. R. Miliūtė pristatė konferencijos dalyviams naujausią Seimo Europos reikalų komiteto iniciatyvą svarstyti sisteminės vartotojų teisių apsaugos ES lygiu klausimą.

(Nuotraukos aut. M. Maldeikis)

„Vartotojų apsaugos politika yra viena iš horizontaliausių ES politikos sričių. Šiuo metu vartotojų apsaugos klausimus reguliuoja apie 90 direktyvų, todėl vartotojų apsaugos srities teisė ir jos taikymo praktika išlieka sudėtinga ir nenuosekli. Atsakomybė už vartotojų teisių užtikrinimą dažniausiai tenka nacionalinėms institucijoms. Šiame kontekste sveikintinas Europos Komisijos žingsnis atnaujinti Reglamentą dėl bendradarbiavimo vartotojų apsaugos srityje, sukuriant šiuolaikiškus, efektyvius ir veiksmingus mechanizmus, leisiančius sumažinti vartotojų patiriamą žalą dėl tarpvalstybinių ir plačiai paplitusių ES vartotojų teisės aktų pažeidimų, – kalbėjo R. Miliūtė, – vartotojų teisių stiprinimas, geresnis jų interesų atstovavimas ir patikimi šių interesų gynybos mechanizmai – vienas iš būdų sudaryti geresnes sąlygas ES piliečiams ir konkretus žingsnis link artimesnės mūsų piliečiams Sąjungos.“

 

Parengė

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Renata Lygienė (tel. (8 5) 239 6592, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-27 15:49
   Rūta Mensonaitė