Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario A. Kubiliaus pranešimas: „Dėl „Agrokoncerno“ teiktų paslaugų rinkimų metu – kreipimasis į VRK“

2017 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirktų paslaugų iš UAB „Agrokoncernas“ Seimo rinkimų kampanijos metu.

Kreipimesi parlamentaras prašo atsakyti, kokias paslaugas 2016 m. Seimo rinkimų metu teikė UAB „Agrokoncernas“ valstiečių-žaliųjų partijai. Taip pat klausiama, kokia bendra visų šios partijos ir UAB „Agrokoncernas“ ar jo valdomų įmonių pasirašytų sutarčių piniginė išraiška bei kokio dydžio valstybės dotaciją LVŽS jau yra gavusi po 2016 m. Seimo rinkimų.

Domimasi, ar visos UAB „Agrokoncernas“ suteiktos paslaugos atitinka politinėms kampanijoms būdingą veiklą ir ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir įmonės pasirašytose sutartyse numatyti įkainiai už suteiktas paslaugas atitinka rinkos kainą.

Galų gale klausiama, ar siekiant didinti politinių kampanijų finansavimo skaidrumą, vadovaujantis VRK įstatymo 3 straipsnio 11 dalimi neketinama Seimo Pirmininkui siūlyti įstatymų pataisas, kurios ribotų galimybes politinėms partijoms pirkti paslaugas iš tų įmonių ar organizacijų, kurių akcininkai yra susiję su partijų vadovais ar kandidatais, ypač turint galvoje, kad politinėms partijoms rinkimų kampanijos metu nėra taikomi viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai.

„Mums kelia nerimą nuolatos pasikartojanti praktika, kai stambių koncernų akcininkai ir valdytojai dalyvaudami rinkimuose labai dažnai naudojasi savo koncernų ir susijusių įmonių paslaugomis. Kyla klausimas, ar tos paslaugos tokiems politikams ir partijoms nėra teikiamos kokiomis nors lengvatinėmis sąlygomis, ar tų paslaugų kaina atitinka rinkos kainą. Jeigu ne – pažeidžiami įstatymai. Į šias abejones būtina atsakyti ir tinkamai reglamentuoti, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos visoms politinėms jėgoms“, – teigė A Kubilius.

Primename, kad pasibaigus 2016 metų Seimo rinkimams, vienintelė LVŽS liko skolinga paslaugų teikėjams santykinai didelę rinkimuose patirtų išlaidų dalį. Rinkimus laimėjusi partija šių metų sausio pabaigoje turėjo beveik 1 mln. eurų dydžio skolą. Gavusi valstybės dotaciją, partija skolas paslaugų teikėjams grąžino, tačiau iškilo klausimų dėl partijos iš UAB „Agrokoncernas“ gautų paslaugų finansinio skaidrumo žinant, kad partijai vadovauja didžiausias UAB „Agrokoncernas“ akcininkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Andrius Kubilius

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]