Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Seimo opozicija teikia Vyriausybei siūlymą, kaip išvengti pastatų griovimo ir dar vieno paminklo biurokratizmui Kuršių Nerijoje“

2017 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo opozicija teikia Vyriausybei siūlymą, kaip išvengti pastatų griovimo ir dar vieno paminklo biurokratizmui Kuršių Nerijoje. Gruodžio 5 d. Lietuvos Respublikos Seime užregistruotas nutarimo projektas, pateikiantis siūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, kuriais būtų sprendžiamos įsisenėjusios Kuršių Nerijos teritorijos planavimo problemos. Tuo pačiu būtų išvengta biurokratinės beprasmybės ir 20 milijonų eurų finansinių nuostolių, kurie būtų dengiami iš valstybės biudžeto, t. y. visų mokesčių mokėtojų sąskaita.

Seimo Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir „Tvarka ir teisingumas“ frakcijų nariai užregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei šalinti Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo plane esančias perteklines nuostatas ir prieštaravimus, esančius tarp atskirų tvarkymo plano nuostatų ir nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų. Įgyvendinti siūlymai išspręstų daugiau nei dešimtmetį besitęsiančias Kuršių Nerijos problemas. Būtų pasiekta pusiausvyra tarp Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo plane nustatytų apsaugos reikalavimų ir nuosavybės teisių ribojimo proporcingumo, pagrįstumo ir tikslingumo.

„Juodkrantėje, nugriauto restorano vietoje, jau turime pastatytą paminklą biurokratijai. Pinigai restorano savininkui sumokėti, bet per 10 metų nerastas nė vienas kaltas valstybės pareigūnas. Šį kartą Aplinkos ir Kultūros ministerijos tarpusavio biurokratinis karas prišauks dar didesnius nuostolius paprastam mokesčių mokėtojui, kuris net nesuvokia, kas yra blogai su griautinais pastatais. Mes, Seimo nariai, siūlome konkretų sprendimą ir laimingą pabaigą šiam biurokratiniam karui“, – sako nutarimo iniciatorius Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas.

„Jau prieš kelis metus buvo pastebėta, kad esamas Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas yra per daug detalizuotas, o daugelis nuostatų – perteklinės. Dėl to kylančioje painiavoje pasiklydo ne tik šalies piliečiai, bet ir, kaip matome, valstybinės institucijos. Džiaugiamės, kad didėja į Kuršių Nerijos problemas įsigilinusių žmonių gretos. Žmonių, kurie supranta, kad dėl nesibaigiančio teisinio chaoso garsėjame nebe UNESCO saugomomis vertybėmis, o nykstančia Kuršių Nerijos infrastruktūra – tiek kurortine, tiek paveldosaugos – bei pažeidžiamomis žmonių teisėmis“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Seimo nutarimo projektą pasirašę Seimo nariai: Simonas Gentvilas, Gintaras Vaičekauskas, Remigijus Žemaitaitis, Algimantas Salamakinas, Kęstutis Glaveckas, Paulius Saudargas, Irina Rozova.

Nutarimo projektą dėl Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano planuojama svarstyti gruodžio 14 d. Seimo plenariniame posėdyje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]