Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Aplinkos ministerija padovanos naują keiksmažodį verslui – GPAIS“

2017 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Aplinkosaugą ir skaidrinimo iniciatyvas galima diskredituoti. Tai puikiai daro Aplinkos ministerija nuo sausio 1 d. įpareigodama 25 tūkst. Lietuvos įmonių naudoti neparuoštą Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS), į kurią kiekvienas atliekų turėtojas, pakuočių importuotojas ar gamintojas privalės suvesti duomenis apie turimą atliekų kiekį.

GPAIS taps skandalu, prilygsiančiu Lietuvos e. sveikatos sistemos diegimui. Verslas turėtų skelbti visuotinį nepaklusnumą arba streiką tokių teisės aktų atžvilgiu. Dėl jo atliekų sektoriaus verslas privalės samdyti gvardijas papildomų etatų biurokratiniam popierizmui užpildyti. Iš sistemos aptarnavimo pelnysis buvę Aplinkos ministerijos vadovai, kurie jau dabar dirba su sistemos apmokymu, integracija ir diegimu. O tikslas įgyvendinti gamintojų ir importuotojų atsakomybę liks neįgyvendintas.

25 tūkst. įmonių ir kontroliuojančioms institucijoms GPAIS bandomoji versija tapo prieinama tik lapkričio pabaigoje. Tačiau pati sistema nėra pritaikyta integracijai su įmonių verslo sistemomis. Norėdamos naudotis GPAIS sistema, smulkiosios įmonės privalės samdyti papildomą darbuotoją, o didesnės įmonės privalės mokėti bent po tūkstantį eurų už GPAIS sistemos integraciją į jų verslo valdymo sistemas.

Aplinkos ministerija demonstruoja milžinišką nepagarbą Lietuvos verslui ir Lietuvos parlamentui kaip teisėkūros institucijai. GPAIS įtvirtinantys įstatymai teikiami likus vos 2 savaitėms prieš jų įsigaliojimą, kai tuo metu poįstatyminiai aktai, ministro įsakymai jau yra pasirašyti. Verslas ir Seimas pastatomi prieš faktą. O 25 tūkst. įmonių chaotiškai atitraukiamos nuo tiesioginės veiklos, pažeidžiant pačios valdžios sau nusistatytą „dviejų datų taisyklę“. Verslo sąlygas keičiantys įstatymai turi įsigalioti gegužės 1 d. arba lapkričio 1 d. O teisės aktai turi būti priimti bent prieš 3 mėnesius iki jų įsigaliojimo.

GPAIS virs nauju keiksmažodžiu verslui ir diskredituos valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Vietoj tikslinės ir taškinės kovos su padirbtomis pakuočių sutvarkymo pažymomis, Aplinkos ministerija užkraus visą atliekų verslo sektorių papildoma biurokratine našta ir vienintele tokia sistema Europoje. Vietoj to buvo galima pasinaudoti Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninių važtaraščių „iVas“ sistema, įtraukiant papildomas grafas. Kurdama perteklines ir neveikiančias informacines sistemas, Aplinkos ministerija tiesiogiai prisideda prie verslo sąlygų bloginimo ir dar didesnės infliacijos, nes galutiniai verslo kaštai bus įskaičiuojami į produkto kainą.

Todėl užregistravau siūlymą nukelti GPAIS įsigaliojimo pradžią į 2019 sausio 1 d., kai visavertiškai veiks ir bus integruota GPAIS sistema į verslo naudojamas sistemas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-13 13:44
   Monika Kutkaitytė