Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimas: „Dviejų komisijų prašoma ištirti Seimo nario B. Matelio padėjėjos darbo aplinkybes“

2017 m. gruodžio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti abejones dėl parlamentaro Bronislovo Matelio elgesio ir jo, kaip Seimo nario, padėjėjos-sekretorės žurnalistės Ingos Smalskienės darbo teisėtumo.

Seimo kanceliarijos duomenimis, B. Matelis savo padėjėja yra įdarbinęs žurnalistę I. Smalskienę (0,5 etato). Visuomenės informavimo etikos komisija dar 2017 m. kovo 15 d. posėdyje konstatavo, kad I. Smalskienė, būdama UAB „Panevėžio rytas“, leidžiančios laikraštį „Panevėžio kraštas“ ir portalą panskliautas.lt, korespondente ir tuo pačiu metu Lietuvos Respublikos Seimo nario Bronislovo Matelio padėjėja-sekretore, pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 23 straipsnį, nustatantį, kad žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui ir, jog žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje.

Tačiau, kaip galima spręsti iš privačių interesų deklaracijų ir nuolat publikuojamų pačios žurnalistės straipsnių, I. Smalskienė, nepaisydama Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimo, ir toliau dirba Seimo nario B. Matelio padėjėja-sekretore bei jos kaip žurnalistės straipsniai reguliariai spausdinami UAB „Panevėžio rytas“ leidiniuose. B. Matelis privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad UAB „Panevėžio rytas“ leidinio „Panevėžio kraštas“ 100 proc. akcijų valdo jo žmona Limina Matelienė, viešai prisistatanti leidinių vyriausiąja redaktore.

„Apmaudu, kad Seimo nariai, kaip, pavyzdžiui, B. Matelis, savo padėjėjus įdarbina ir sutuoktinių valdomose įmonėse, o tai sukelia neišvengiamą interesų konfliktą tiek pačiam Seimo nariui, tiek ir padėjėjui. Manytina, kad Seimo narys tokių situacijų turėtų vengti, nes tampa neįmanoma atriboti atvejų ir aplinkybių, kada padėjėjas dirba Seimo nariui, o kada – jo šeimos nariui. Dar daugiau – toks žurnalisto, dirbančio dar ir politinio pasitikėjimo tarnautoju, elgesys klaidina visuomenę. Juk žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje“, – pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Pasak Seimo narės, asmens bandymas derinti politinį darbą ir žurnalistiką diskredituoja žurnalistikos nepriklausomumą. Gaila, kad per vos ne metus Seimo narys B. Matelis nesiėmė jokių priemonių, siekdamas užtikrinti, kad jo padėjėja (kaip galima spręsti, dar reguliariai rašanti straipsnius ir jo žmonos vadovaujamoje redakcijoje) laikytųsi teisės aktų reikalavimų bei vykdytų Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimą. Telieka tikėtis, kad pakartotinai kreipusis į Visuomenės informavimo etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją galimi teisės aktų bei žurnalistų etikos pažeidimai bus nutraukti.

Kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją taip pat prašoma įvertinti, ar Seimo nario B. Matelio veiksmai atitinka Valstybės politikų elgesio kodekse nustatytus politikų elgesio, o ypač pagarbos valstybei, sąžiningumo, pavyzdingumo, principus bei Seimo statuto ir kitų Seimo nario veiklą bei jo padėjėjo įdarbinimo tvarką apibrėžiančių teisės aktų reikalavimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė

Agnė Širinskienė

Tel. (8 5) 239 6683, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-18 10:50
   Monika Kutkaitytė