Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių A. Kubiliaus ir M. Majausko pranešimas: „Dėl galimai pažeidžiamų antidempingo taisyklių UAB „Agrokoncernui“ importuojant trąšas – kreipimasis į Ūkio ministeriją, Konkurencijos tarybą ir Seimo Ekonomikos komitetą“

2017 m. gruodžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas kreipėsi į ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių, Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Kesarauską ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininką Rimantą Sinkevičių dėl dempinguotos produkcijos importo iš trečių šalių.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Rusija, siekdama apeiti antidempingo taisykles ir nemokėti specialaus muito mokesčio, pradėjo eksportuoti, o Lietuvos importuotojai (tarp kurių daugiausiai tokių trąšų importuoja UAB „Agrokoncernas“) pradėjo vis didesniais kiekiais importuoti azoto nitrato trąšas su nedideliais fosforo ir kalio priedais. Publikacijose teigiama, kad tokioms trąšoms, nors jos pasižymi labai panašiomis savybėmis kaip ir grynoji salietra, iki šiol nėra taikomos dempingo taisyklės. Kaip galima spėti iš viešoje erdvėje skelbiamų duomenų, tokių trąšų „su priedais“ į Lietuvą importuojami kiekiai sparčiai auga, o jų kaina Lietuvos rinkoje yra gerokai žemesnė nei importuojamos grynosios salietros.

Parlamentarai A. Kubilius ir M. Majauskas kreipimesi į Ūkio ministeriją, Konkurencijos tarybą ir Seimo Ekonomikos komitetą prašo atsakyti, ar bus pradėtas tyrimas dėl faktinio antidempingo taisyklių pažeidimo, importuojant trąšas „su priedais“, kurios faktiškai savo savybėmis nesiskiria nuo grynųjų azoto nitrato trąšų, o pastarosioms, pagamintoms Rusijoje, yra taikomos ES antidempingo taisyklės. Taip pat klausiama, ar šioms azoto nitrato trąšoms „su priedais“ turi būti taikomos tokios pat antidempingo taisyklės, kaip ir grynoms analogiškoms trąšoms.

„Nors verslas, importuojantis tokias trąšas „su priedais“, ir nepažeidžia jokių galiojančių taisyklių, tačiau toks būdas apeiti kovos su dempingu taisykles nėra sąžiningas. Lietuvos valdžios institucijų pareiga yra prižiūrėti, kad Lietuvos rinkoje būtų laikomasi sąžiningos konkurencijos taisyklių ir kad nebūtų leidžiama užimti rinkos su faktiškai dempinguota trečių šalių produkcija“, – pažymėjo A. Kubilius.

Seimo nariai taip pat domisi, ar yra žinoma, kaip analogiškos problemos yra sprendžiamos kitose ES valstybėse, ypač kuriose veikia įmonės, gaminančios azoto nitrato trąšas. Seimo nariai klausia, ar į tokias šalis yra įsileidžiamos Rusijoje pagamintos azoto nitrato trąšos „su priedais“, netaikant joms antidempingo muito, bei ar Lietuvos institucijos kreipsis į atitinkamas ES institucijas, kad ši problema būtų sprendžiama ES mastu.

„Turi būti išsklaidytos visos įmanomos abejonės dėl galimų antidempingo taisyklių pažeidimų. Spengianti atsakingų valstybės institucijų ir susijusių įmonių tyla tik didina visuomenės nepasitikėjimą ir kelia dar daugiau įtarimų“, – teigė M. Majauskas.

Primename, kad Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pramonė pasižymi teise į sąžiningą konkurenciją. Tokia teise į gynybą nuo dempingo pasinaudojo Lietuvos ir ES šalių azoto nitrato (salietros) trąšų gamintojai dar 2000 ir 2004 metais prašę atitinkamų Lietuvos ir ES institucijų apginti šalies ir Sąjungos rinką nuo dempinguotos analogiškų trąšų produkcijos importo iš Rusijos, kur tokių trąšų gamybai naudojamos dirbtinai atpigintos dujos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kubilius

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-19 13:17
   Monika Kutkaitytė