Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Darbai, o ne šmeižtas kuria gerovę“

2017 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Labai keisti Lietuvos laikai susiformavo nuo Sąjūdžio laikų. Keistus atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikus sukūrė ne viena buvusi valdžia. Švelniai tariant, kurti „keistumą“ skatino dalies žmonių valdžios godumas. Jei paprasčiau, per centrinę valdžią išsikerojo politiniai klanai savivaldybėse, valstybinėse įstaigose, kurie padarė didžiulius nuostolius Lietuvai. Šie neigiami rezultatai jaučiami iki šiol: ilgus metus Lietuva buvo apvagiama, skriaudžiami žmonės, kiekvienais metais po tūkstančius išvažiuojančių lietuvių svetur, ten, kur darbuotojai gerbiami labiau nei Lietuvoje. Prisipažinsiu, akimirką norėjau ir pats emigruoti, bet to neleido padaryti žmonės, kurie neteršė Lietuvos, kurie mokė gerbti ir dirbti, rodė kelią tikėti, kad mes dar galime būti ne svečiais, o lietuviais, šeimininkais savoje žemėje ar tiesiog būti padoriais žmonėmis, padėti vieni kitiems.

Nuo pat pirmų dienų gerbiami konservatoriai, net neleido startuoti sąžinei, teisingumo, išvogtų milijardų išieškojimui, biurokratų mažinimui, valstybinių įstaigų reformoms ir skaidrumui vykdyti. Organizavo ir klaidino visuomenę streikais. Kam reikia apgaudinėti save ir Lietuvą? Kam reikia siekti atsikratyti atsakomybės, siekiant „sausam išlipti iš balos“ ir kaltę versti ant daugumos valdančiųjų? Bandymas padaryti Lietuvą bedantę, bedalę?  Sutinku, visada pripažinom ir neneigėm, kad yra tam tikrų klaidų, bet taip jau yra, kad pasaulyje nėra neklystančiųjų. Svarbu reaguoti čia ir dabar, o ne po dešimties metų. Jei Lietuva nebūtų buvusi išvogta, dabar eilinis pensininkas gautų dvigubai daugiau pensijos, o taip šiandieninėje spaudoje akcentuojami ir Jūsų minimi medikai – atlyginimo. Verskite lapus atgal ir žiūrėkite, ką Jūs darėte ne taip, kad šiandien žmonės negyvena geriau, o ne mėtykite akmenis į daržus tų, kurie šią dieną stengiasi taisyti situaciją, kurią suformavo nekompetentingas valdymas. Ne taip jau lengva per vienerius metus į valstybės biudžetą grąžinti metų metus graibstytus milijardus. Atsakykite sau asmeniškai: ką šitiek laiko darėme (o galbūt dariau?) ne taip, kad šiandien žmonės negyvena finansiškai ir emociškai stabiliau, kad emigracija yra įgavus tokį didelį pagreitį?

Per vienerius metus, gyventojų kvietimu aplankiau beveik 20 savivaldybių. Dažniausias klausimas susitikimuose: kodėl taip skaudžiai jie elgiasi su jumis, kodėl jie nenustoja įvairiais tekstais tyčiotis, žeminti jus nuo pat pirmų darbo dienų? Atsakau: todėl, kad kai kas pamiršo, kas yra bendruomenė, kaimynystė, pagarba ir bendradarbiavimas. Nenoriu atsakinėti tuo pačiu ir įžeidinėti, nepaisant fakto, kad socialiniuose tinkluose nuolatos „pilat ir pilat purvą“ ant kitos nuomonės, kitos dalies Lietuvos. Pagrįsta kritika yra gerai, tačiau kritika neturi peržengti šmeižimo ir įžeidinėjimo slenksčio. Turiu ne vieną pažįstamą iš jūsų partijos. Liūdna, tačiau net ir jie pakraupę dėl jūsų elgesio.  Būkite nuoširdūs darbuose, pagalboje žmonėms, bendradarbiavime su kolegomis.

Paprastai tokių tekstų nerašau, nenorėjau rašyti ir dabar, bet šį kartą, sukrėstas Jūsų skleidžiamos netiesos, pasiryžau. Atsiprašau, bet nenoriu, kad Lietuva būtų maitinama melu. Ne tokioje tvarkoje turime gyventi. Nesiruošiu Jūsų smerkti, tik prašau leisti vykdyti ir atstatyti gerovę Lietuvos žmonėms, ką daryti kviečiu kartu ir Jus. Juk taip paprasta ir didinga ištiesti ranką, juolab kai ranka tiesiama Lietuvos vardan. Lietuva daug nukraujavo emigracijos bangomis, daugumos buvusių vyriausybių klaidomis. Tad nebeteiskite, padėkite taisyti mums Jūsų padarytas klaidas. Mes turime visi susitelkti vienam tikslui. Nuoširdžiai prašau Jūsų: neapykantą, pyktį ir ambicijas įdėti į stalčių. Patys kalbate apie kitas šalis, kad vidinė nesantaika yra naudinga kai kurioms šalims iš kitos pusės sienos. Be priešų sunaikinsite patys savo gimtines.

Lietuva turi patį gražiausią vardą, kuri verta būti pagarboje. Vienybės!

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5)  239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-20 12:19
   Rūta Mensonaitė