Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Kompensuojant protezus, pacientai negali būti diskriminuojami pagal amžių“

2018 m. sausio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl pacientų, kuriems reikia protezų, diskriminavimo pagal amžių.

Parlamentarė remiasi Lygių galimybių kontrolieriaus 2017 m. gruodžio 15 d. sprendimu, kuriuo buvo išnagrinėti du skundai dėl galimos negalią turinčių asmenų diskriminacijos amžiaus pagrindu Sveikatos apsaugos ministerijai nustatant ortopedijos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo kriterijus.

Pasak Seimo narės, pensinio amžiaus sulaukę asmenys dažnai tęsia darbo veiklą ir siekia išlikti aktyviais visuomenės nariais. Senėjančioje visuomenėje yra ypač svarbu, kad valstybė prisidėtų prie tokių sąlygų sudarymo, kurios leistų išlaikyti senjorų aktyvumą ir įtrauktų, o ne „nurašytų“ juos.

„Mano įsitikinimu, diskriminacinės nuostatos naikinimo atidėjimas ir tokios praktikos tęsimas negali būti pateisinamas tuo, kad iki Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) patvirtinimo nebuvo numatytas didesnis šių ortopedinių priemonių poreikis, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. – Todėl raginu nedelsiant iš protezavimo tvarkos aprašo pašalinti šią nepagrįstą diskriminacinę nuostatą ir užtikrinti, kad neįgalieji, siekiantys įsigyti kompensuojamąjį šlaunies protezą su hidrauliniu kelio sąnariu ar blauzdos protezą su vakuuminiu tvirtinimu, sulaukę 65 metų amžiaus ir atitinkantys likusius aktyvumo ir darbingumo kriterijus, galėtų tai padaryti be trukdžių.“

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą dėl ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymo „Dėl valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kurio tvarkos apraše numatytas kriterijus: „Paciento amžius turi būti iki 65 metų“. Kontrolierius konstatavo, kad sprendžiant dėl šlaunies protezų su hidrauliniu kelio sąnariu ir blauzdos protezų su vakuuminiu tvirtinimu kompensavimo, amžiaus nurodymas yra perteklinis, tiesiogiai diskriminuojantis asmenis amžiaus pagrindu ir pažeidžiantis lygias galimybes.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-03 17:09
   Monika Kutkaitytė