Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Pozityvu: vis daugiau žmonių renkasi Lietuvą“

2018 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Nežinia, ar dėl artėjančių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų, ar dėl kitų tikslų, paskutiniu metu viešojoje erdvėje iš negatyvios pusės nuolat gvildenama emigracijos tema, minimi jos mastai. Liūdna, tačiau nutylima kita, pozityvi, šio medalio pusė – remiantis Lietuvos Respublikos statistikos departamento pateikiamais duomenimis, vien tik per 2017 metų sausio–lapkričio mėnesius į Lietuvą imigravo rekordinis skaičius žmonių – 26 410 asmenų. Neto tarptautinės migracijos skaičiai taip pat juda teigiama kryptimi, mat 2016 metais dėl migracijos Lietuvoje sumažėjo 30 171 gyventojų, tuo tarpu 2017 metais šis skaičius yra mažesnis – 28 150 gyventojų. Taigi, net nesulaukus visų 2017 metų duomenų matyti, kad Lietuvą renkasi vis daugiau žmonių, tarp kurių liūto dalį sudaro emigravę ir iš svetur grįžtantys lietuviai. Kas gi lemia tokius skaičius?

Atsakant į šį klausimą, skeptikai, ko gero, ilgai nedvejoję atsakymą pateiktų vienu žodžiu – „Brexit“. Tačiau, būtų neprotinga ir nelogiška neįsigilinti į esamą situaciją ir nepaminėti tokių aplinkybių ir faktų kaip vienas sparčiausių ekonomikos augimų Europos Sąjungoje, gerovės kūrimas bei skatinimas ir kt.

Lietuvą renkasi ne tik fiziniai asmenys, bet ir tarptautiniai investuotojai, Lietuvoje steigsiantys tokių prekės ženklų fabrikus, kaip „Hella“, „Continental“, „Hollister“, kurių kiekvienas kurs per 300–2000 darbo vietų. Pažymėtina, kad pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje 2018 metų biudžetas numatomas kaip perteklinis. 2018 metais Lietuvoje padidintos įvairių rūšių pensijos, atlyginimai, skiriami vaiko pinigai, skatinama ir branginama šeima, kuriamos palankios sąlygos grįžtantiems emigrantams, teikiama pirmojo būsto parama jaunoms šeimoms.

Be kita ko, šios kadencijos Seimas darbą pradėjo 2016 m. lapkričio mėn., o vienas iš Vyriausybės programoje esančių pagrindinių tikslų – emigracijos mažinimas. Pažymėtina, kad pagrindiniai išskirtinai šio Seimo priimti teisės aktai įsigaliojo tik 2017 metų viduryje ar 2018 metų pradžioje. Per tokį trumpą laiką „apčiuopti“ teigiamas naujo reglamentavimo pasekmes ir pajusti gerovės augimą yra tiesiog neįmanoma. Tačiau visa tai yra netolimos ateities perspektyvoje.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, norėčiau pasidžiaugti pozityviais dalykais, kad Lietuvą renkasi vis daugiau lietuvių, o turint omenyje, kad vienas pagrindinių šios kadencijos valdžios tikslų yra emigracijos mažinimas, esu įsitikinęs, kad Lietuva šios problemos sprendime turi daug rezervo, kuris padės mažinti emigracijos skaičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5)  239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-04 11:59
   Rūta Mensonaitė