Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiks su Kinijos Liaudies Respublikos Prezidentu Si Dzinpingu

2018 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 10 d., trečiadienį, 16 val. vietos laiku, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, darbiniu vizitu viešintis Kinijos Liaudies Respublikoje, susitiks su šios šalies prezidentu Si Dzinpingu (angl. Xi Jinping). Susitikimo metu Seimo Pirmininkas bei kitų Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) pirmininkai su Kinijos prezidentu aptars politinius, ekonominius ir kultūrinius šalių santykius bei jų vystymosi perspektyvas. Susitikimo metu ypatingas dėmesys bus skirtas Kinijos bei Europos Sąjungos rinkas sujungsiančiam, Kinijos inicijuojamam transporto ir tranzito plėtros projektui „Viena juosta, vienas kelias“.

 „Lietuva turi sukaupusi tikrai didelę tranzitinės šalies patirtį. Visais laikais buvome transporto koridoriumi tarp Rytų ir Vakarų. Šiandien regione išsiskiriame neužšąlančiu Klaipėdos uostu, multimodaliniais terminalais, taip pat dviejų vėžių geležinkelių tinklu. Lietuva nuolatos investuoja į transporto infrastruktūros kūrimą ir atnaujinimą. Geriausias pavyzdys –,,Rail Baltica“, kuris šiuo metu yra didžiausias bendrai su Latvija ir Estija įgyvendinamas transporto infrastruktūros projektas, ir parodo mūsų ryžtą imtis didelių darbų. Pernai vieni pirmųjų ES, Lietuvoje reglamentavome ir savivaldžių transporto priemonių apibrėžimus ir naudojimą bandomiesiems tikslams. Viliamasi, jog artimiausioje ateityje pasirodys ir pirmieji išmanūs kelio ruožai. Tad Lietuvos transporto sektoriuje turime ir patirtį ir viziją“, – teigė Seimo Pirmininkas.

Vizito Kinijoje metu Seimo Pirmininkas jau susitiko su Kinijos  Liaudies  Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso pirmininku Džangu Dedziangu (angl. Zhang Dejiang), Užsienio reikalų komiteto pirmininke Fu Ing (angl. Fu Ying) bei kitais Kinijos Nacionalinio Liaudies Kongreso atstovais.

Seimo Pirmininkas sausio 6–11 dienomis vieši Kinijoje su darbiniu Šiaurės-Baltijos valstybių (NB8) vadovų vizitu. NB8 parlamentų pirmininkai reguliariai susitinka nuo 1997 m. Pradžioje susitikimai vyko kas pora metų, vėliau tradicinius NB8 parlamentų pirmininkų susitikimus pradėta rengti kasmet vis kitoje šalyje. 2017 m. NB8 parlamentų pirmininkų susitikimas vyko Norvegijoje, 2018 m. jis vyks Islandijoje (Lietuva NB8 parlamentų pirmininkų susitikimą rengė 2014 m. ir 2003 m.). Susitikimo darbotvarkėje yra aptariami šalims ir regionui aktualūs politikos, saugumo, ekonomikos, socialiniai ir kt. klausimai. Šis bendras NB8 parlamentų pirmininkų vizitas Kinijoje dar labiau išplečia aktualią tematiką ir regioninio bendradarbiavimo geografiją. Tikimasi, kad jis pakartos 2017 m. birželį vykusio NB8 vizito į JAV sėkmę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko sekretoriatas

Tel. (8 5) 239 6002

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-09 11:40
   Rūta Mensonaitė