Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narė M. Navickienė: Seimas svarstys, ar galės seneliai gauti vaiko priežiūros atostogas

2018 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas penktadienio posėdyje svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Monikos Navickienės pateiktą pasiūlymą Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektui (Nr. XIIIP-1068). Seimo narė siūlo išplėsti teisę gauti vaiko priežiūros išmokas nuo vieno iš tėvų (įtėvių) ir globėjų iki vieno iš tėvų (įtėvių), senelių ar globėjų Jeigu Seimas pritars parlamentarės pasiūlymui, seneliams bus suteikta galimybė prisidėti prie anūkų priežiūros, kuri būtų reglamentuota įstatymu.

„Nuoširdžiai tikiu, kad šie pokyčiai būtų naudingi visiems: jaunoms šeimoms, nes suteiktų pasirinkimo laisvę – abu tėvai galėtų anksčiau grįžti į darbą ir siekti karjeros tikslų; seneliams būtų sudaryta galimybė išlaikyti glaudžius šeimos ryšius, daugiau laiko praleisti su anūkais bei pasibaigus atostogoms sugrįžti į darbo rinką. Šiuo įstatymu ir valstybė parodytų rūpestį jaunomis šeimomis“, – teigė M. Navickienė.

Šia galimybe pasinaudoti galėtų seneliai tik tuo atveju, jeigu teisę gauti vaiko priežiūros išmoką tam pačiam vaikui prižiūrėti turi bent vienas iš vaiko tėvų (įtėvių). Ši išlyga palengvintų tėvų vaiko priežiūros ir darbo derinimo įsipareigojimus, nereikalaujant iš valstybės biudžeto papildomų lėšų.

„Šis klausimas – ne tiek finansų, kiek tarpusavio pasitikėjimo, supratimo, valstybės ir šeimos bendradarbiavimo. Džiaugiuosi, kad kolegos iš įvairių frakcijų išreiškė palaikymą šiam projektui ir tikiuosi, kad įstatymą pavyks priimti gal net ir rytoj“, – teigė M. Navickienė.

 

Kontaktams:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. [email protected]