Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G. Landsbergio pranešimas: parlamentaras siūlo Vilniaus Latvių gatvę pervadinti Boriso Nemcovo vardu

2018 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir merą, prašydamas iki Vasario 27 d., kai minėsime trečiąsias Boriso Nemcovo nužudymo metines, pradėti Vilniaus Latvių gatvės pervadinimo Boriso Nemcovo gatve procedūrą.

„Nors Vilnius visada buvo ir, tikiu, kad bus užuovėja kovojantiems už demokratišką Rusiją bei visą posovietinę erdvę, tačiau iki šiol laisvės sostinės persekiojamiems ir engiamiems kaimynams idėja nėra tinkamai įamžinta. Geriausias būdas tai padaryti būtų įamžinti Boriso Nemcovo atminimą jo vardu pervadinant Latvių gatvę, kuri veda į Rusijos Federacijos ambasadą, – sako G. Landsbergis, – Borisas Nemcovas buvo vienas tų Rusijos opozicijos lyderių, kuris ne tik tvirtai ir be kompromiso gynė vertybes, kuriomis tikėjo, bet ir visada pasisakė už demokratišką, modernią, europietišką Rusiją. Valstybę, kuri palaikytų civilizuotus santykius su savo kaimynais, nesikištų į jų vidaus politiką, nesiektų apgaule ir jėga užimti jų teritorijų“.

B. Nemcovas buvo šaltakraujiškai nužudytas visiškai šalia Kremliaus 2015 m. vasario 27 d. Iki nužudant jis rengė pažymą apie slaptus Rusijos Federacijos kariuomenės veiksmus prieš Ukrainos teritorinį vientisumą Kryme ir Rytų Ukrainoje. Tie, kurie tai padarė, tikėjosi, kad nužudydami B. Nemcovą – nužudys tiesą ir vertybes, už kurias jis stovėjo, sutriuškins demokratinę Rusijos opoziciją. Tačiau viskas įvyko priešingai – tiesa dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje aiški, o jaunų žmonių dėka demokratinė opozicija Rusijoje yra stipri ir susitelkusi kaip niekados iki šiol. B. Nemcovas ir jo auka tapo tikrų tikriausiu kovos už demokratiją Rusijoje simboliu.

2016 m. vasario 24 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo atminimo įamžinimo“. Šioje rezoliucijoje buvo numatyta, kad savivaldybės administracija parengs visus reikiamus sprendimus B. Nemcovo atminimo įamžinimui, jo vardu bus pavadinta gatvė arba skveras. Deja, iki šiol realių veiksmų nėra imtasi, tarybos priimtos rezoliucijos idėjos neįgyvendintos ir B. Nemcovo atminimas nerado vietos Vilniaus miesto erdvėse.

Pavyzdžiu galime pasitelkti Jungtinių Amerikos valstijų sostinę Vašingtoną, kurios taryba 2018 m. sausio 10 d. pervadino gatvę šalia Rusijos Federacijos ambasados Boriso Nemcovo gatve.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396514

tsfrakcija@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-11 16:22
   Rūta Mensonaitė