Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Andriaus Navicko pranešimas: „Reali pagalba priklausomiems žmonėms – tai daugiau nei draudimai ir moralizavimas“

2018 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien spaudos konferencijoje Seime, kurioje be jos iniciatoriaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Navicko dalyvavo kunigas Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ priklausomybių reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas ir vadovas Kęstutis Dvareckas bei psichologė dr. Justina Kymantienė, buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien trūksta realios pagalbos nuo priklausomybės ligų kenčiantiems žmonėms ir jų artimiesiems.

„Pastaruoju metu visa politinė energija priklausomybių prevencijos ir pagalbos įklimpusiems į jų liūną srityje skiriama radikalioms alkoholio prieinamumo mažinimo priemonėms, tačiau, deja, praktiškai likimo valiai paliktos pagalbą priklausomiems žmonėms ir jų artimiesiems teikiančios bendruomenės, nėra nuoseklaus ir veiksmingo gyjančių žmonių reintegracijos visuomenės mechanizmo“, – pažymėjo Seimo narys A. Navickas.

Konferencijos metu pristatyta nauja svarbi knyga „(Ne)pasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“, kurioje dar kartą primenama, kad priklausomi žmonės – tai ne skaičiai valstybinių institucijų ataskaitose, bet asmenybės, su savo gyvenimo istorijomis, atkreipiamas dėmesys, jog labai dažnai aplinkinių pastangos „padėti“ sergančiam, nesuvokiant priklausomybių specifikos, tik dar pablogina situaciją. Knygoje kalbama ne tik apie priklausomybę nuo alkoholio, bet ir nuo narkotikų, apie kompulsyvų lošimą, vis grėsmingiau besireiškiančią priklausomybę nuo modernių technologijų ir nuo sekso.

„Pusę metų dalyvauju Seime veikiančios Priklausomybių prevencijos komisijos veikloje ir vis neapleidžia jausmas, kad yra „dvi tikrovės“: „popierinė“, kuri gyvuoja valstybės institucijų ataskaitų pavidalu, ir ta, su kuria susiduriame realiame gyvenime. Ataskaitos skelbia apie greitą pergalę prieš priklausomybes, o tikrovėje matau kenčiančius žmonės, kuriems trūksta pagalbos, matau jų artimuosius, kuriems stinga elementarios informacijos. Tikrai džiaugiuosi, kad šiandien valdančioji dauguma rūpinasi alkoholio prieinamumo mažinimu, tačiau tiesa ta, kad absurdiška apsiriboti vien parodomosiomis akcijomis, gerokai per mažai pagalbos teikiant priklausomybių ligų pažeistiems žmonėms. Gerai žinoma, kad priklausomybė yra visos aplinkos liga – kai suserga vienas, suserga daug esančių aplinkui. Lygiai taip pat – kai sveiksta žmogus, sveiksta ir visa jo aplinka“, – spaudos konferencijos metu teigė Seimo narys Andrius Navickas.

Kunigas Kęstutis Dvareckas apgailestavo, kad kompleksinio valstybės institucijų dėmesio, padedant priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems, trūksta. „Šiandien, panašu, kad lengviau laimėti loterijoje, nei operatyviai gauti detoksikacijos pagalbą ar profesionalią psichologinę pagalbą. Norint patekti į reabilitacijos įstaigą, tenka laukti ne vieną savaitę, o tai, įvertinant šios ligos specifiką, itin pavojinga. Praktiškai visai nėra labai svarbios – reintegracijos į visuomenę – grandinės. Sveikstantys reabilitacijoje žmonės priversti grįžti į aplinką, kurioje jiems itin sunku išlaikyti įgytus naujus įgūdžius“, – sakė kunigas.

Psichologė Justina Kymantienė atkreipė dėmesį, kad kai priklausomybės ligomis suserga kuris nors žmogus, neišvengiamai pasiligoja visa jo aplinka. Deja, labai trūksta profesionalios pagalbos priklausomų asmenų artimiesiems. Šiandien praktiškai visoje Lietuvoje turime tarpusavio pagalbos tinklą, tačiau, deja, nėra analogiško profesionalų paslaugų tinklo.

Visi spaudos konferencijos dalyviai pasidžiaugė knygos „Nepasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“ pasirodymu. Jie tvirtino, kad šią knygą derėtų perskaityti ne tik priklausomiems žmonėms, jų artimiesiems, bet ir politikams, žurnalistams, dvasininkams, socialiniams darbuotojams. Taip pat buvo pateikta informacija, kad knyga bus platinama daugiausia susitikimų su jos sudarytojais metu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Andrius Navickas

Mob. 8 677 51 224, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-12 14:37
   Monika Kutkaitytė