Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LVŽS frakcijos narės V. Vingrienės pranešimas: parlamentarė Lietuvos gynėjams siūlo kompensuoti pusę socialinio būsto nuomos

2018 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šeštadienį pasibaigusioje rudens sesijoje Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Virginijos Vingrienės įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyti, kad  nukentėjusiesiems nuo 1991 metų sausio 11–13 dienomis ir po to vykdytos SSRS agresijos bei jų šeimoms būtų kompensuojama 50 proc. išlaidų socialinio būsto nuomai.

„Daugelis iš mūsų pažįstame ne vieną žmogų, kuris lemtingų Lietuvai įvykių metu patyrė įvairaus sudėtingumo traumas, todėl jaučiu ne tik moralinę pareigą jiems padėti, ir sunkiai suduriantiems galą su galu kompensuoti iki 50 procentų būsto nuomos kaštų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši nuostata būtų taikoma tik gyvenantiesiems socialiniame būste (t. y. išties sunkiai besiverčiantiems asmenims)“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos frakcijos narė Virginija Vingrienė.

2016 metų duomenimis, pripažintų nukentėjusių Nepriklausomybės gynėjų Lietuvoje yra  apie 1 tūkstantį, o gaunančių nukentėjusiųjų nuo Sausio 13-osios agresijos pensiją – 311.  Įstatymo projektu siūloma kompensacija būtų skiriama iš savivaldybių biudžetų fondų. Bendrame kompensacijų gavėjų sąraše Nepriklausomybės gynėjai sudaro santykinai mažą dalį, todėl papildomų lėšų poreikis nebus ženklus.

Pasak Seimo narės, dalis agresijos aukų neturi nuosavo būsto ir neturi galimybių jį įsigyti, todėl dažnai gyvena savivaldybės suteiktuose socialiniuose būstuose, mokėdami nemažą nuomos mokestį. Kai kuriems iš jų patirtos sveikatos traumos apsunkina galimybes rasti darbą, reikalauja nuolatinių išlaidų medicinai. Todėl valstybė privalo padėti savo gynėjams ir prisidėti kuriant jiems orias gyvenimo sąlygas.

Pagal dabar galiojančio teisės aktų nuostatas, nukentėjusiems asmenims numatytos 50 proc. kompensacijos už  būsto šildymą, vandenį, nuotekas, dujas, kietąjį ir skystąjį kurą, elektros energiją, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiaaukščiu gyvenamuoju namu, mokestį ir kitas paslaugas, tačiau ne socialinio būsto nuomą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Virginija Vingrienė

Tel. 8 610 67 245

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-16 08:41
   Monika Kutkaitytė