Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės G. Skaistės pranešimas: dėl galimo Konstitucijos bei Viešų ir privačių interesų įstatymo pažeidimo – kreipimasis į etikos sargus

2018 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamašunienę dėl parlamentaro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Roberto Šarknicko kūrybinės veiklos.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Seimo narys R. Šarknickas plenarinio posėdžio metu pristatinėja ir pardavinėja savo knygą „Šarkos sielos šauksmas“, Seimo narė G. Skaistė klausia, ar tokia veikla yra pateisinama priežastis praleisti plenarinį posėdį? Domimasi, ar parlamentaras pardavinėdamas knygas nepažeidė ir Konstitucijos, kurioje numatoma, kad Seimo narys gali gauti atlygį tik už kūrybinę veiklą, tačiau ne už pardavimus.

„Visuomenėje dažnai kyla diskusijų dėl papildomo atlygio, kurį Seimo nariai gali gauti už kūrybinę veiklą, teisingumo, tačiau šis valstiečių-žaliųjų nario R. Šarknicko atvejis – išskirtinis. Seimo narys ne tik praleidžia posėdį, kad pristatytų savo knygą, tačiau ją ir pardavinėja į susitikimą susirinkusiems gyventojams ir tai pats viešai pripažįsta publikacijoje. Negana to, jokių sandorių su leidyklomis nedeklaruoja, nors knyga išleista dar 2015 m. Manau, kad šiuo atveju Seimo Etikos ir procedūrų komisija, į kurią kreipiausi, turėtų išsiaiškinti ir pateikti išvadas, ar R. Šarknickas nepažeidė Konstitucijos ir ar knygos pardavimai iš tiesų yra pateisinama priežastis praleisti tiesioginį savo darbą“, ­– pažymėjo G. Skaistė.

TS-LKD narė taip pat prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti ir pateikti išvadą, ar R. Šarknickas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nedeklaruodamas dar 2015 m. išleistos, o pernai kitos leidyklos perleistos knygos sandorių.

 

Kreipimasis pridedamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Gintarė Skaistė

Tel. (8 5) 239 6635, el. p. Gintare.[email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-31 10:35
   Rūta Mensonaitė