Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Argumentai ir pasiūlymai dėl Alytaus Vidzgirio mokyklos veiklos“

2018 m. sausio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Alytuje, tiek viešojoje erdvėje, tiek savivaldybėje, tiek Vidzgirio mokykloje, netyla kalbos apie galimą Vidzgirio mokyklos gyvavimą. Visuomenė, mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai tokias naujienas pasitiko su ypatingu nerimu. Ragindamas savivaldybę dar kartą apsvarstyti tokius planus, iš naujo įvertinti visas aplinkybes bei mokyklos uždarymo būtinumą, pateikiu kelis faktus.

Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla 2017 m. rugsėjo 1 d. šventė veiklos 40-metį (įsteigta 1977 m.). Mokyklos 1–10 klasėse šiuo metu mokosi 281 mokinys, veikia priešmokyklinio ugdymo grupė, dvi prailgintos darbo dienos grupės. Mokykloje dirba 60 darbuotojų, iš kurių – 36 pedagogai. 2016 metais mokyklai buvo skirta 199,7 tūkst. eurų savivaldybės lėšų, 451,8 tūkst. – valstybės lėšų (mokinio krepšelis) ir gavo paramą (2 proc. GPM) – 2 713,44 eurų. 2017 m. savivaldybės lėšos sudarė 196,8 tūkst. eurų, valstybės lėšos (mokinio krepšelis) – 395,3 tūkst. eurų. Paramos (2 proc. GPM) buvo gauta 2 551,89 eurų.

Mokykla veikia be įsiskolinimų, turi atnaujintą sporto aikštyną, mokyklos pastato išorė renovuota, didžioji dalis mokymosi kabinetų suremontuoti, nuolat atnaujinama informacijos ir komunikacijos technologijų bazė, mokiniams įrengtos naujos poilsio erdvės. Mokyklos patalpose įsikūrus Alytaus miesto paslaugų centrui (349,62 kv. m.), neišnaudotų patalpų nebeliko, visos patalpos išnaudojamos efektyviai.

O vis dėl to, jeigu ir šių pateiktų aplinkybių neužtenka, miesto Švietimo skyriui, administracijai, turiu pasiūlymą dėl Vidzgirio pagrindinės mokyklos likimo.

Visų pirma, prie 281 mokinio pridėjus Sakalėlio pradinės mokyklos 294 mokinius, gautume labai didelį ir reikiamą skaičių išsaugoti mokyklą. Iš viso būtų 575 mokiniai, ir tai viršytų visus lūkesčius pagal vienam mokiniui tenkančią kvadratūrą.

Antra, į Sakalėlio pradinės mokyklos ugdymą yra integruota etnokultūra. Ši mokyklėlė yra garsi visoje Lietuvoje. Kiekvienais metais ją baigę mokiniai su tėvais dažnai pasiguodžia, kad norėtų ir toliau mokytis Sakalėlio mokykloje, jei tik būtų daugiau klasių. Taigi Sakalėlio pradinę mokyklą persikėlus į Vidzgirio pagrindinę mokyklą, būtų sudaryta galimybė turėti nebe keturias, o dešimt klasių, ir mokykla taptų pagrindine. Gal kai kam tai bus staigmena, bet noriu išsaugoti mokyklos dvasią ir mokytojų darbo vietas. Ir juolab kad ši Dzūkijos sostinės mokykla garsėtų kaip vienintelė Lietuvoje, turinti dešimt klasių, su integruotu etnokultūros ugdymu. Noriu pabrėžti, kad ši tema aptarta su Sakalėlio mokyklos direktore, kuri teigiamai vertina galimybę išsiplėsti ir didinti mokinių skaičių.

Trečia, Sakalėlio mokykla neturi sporto salės, aktų salė yra pritaikyta tik darželinukams, o mokinių skaičius yra augantis.

Ketvirta, Vidzgirio mokyklos sovietinių laikų virtuvės įranga yra vienintelė pasenusi Alytuje, ekonomiškai nenaudinga. Tokiu atveju iš Sakalėlio mokyklos būtų perkeliama nauja virtuvės įranga, taigi miestui tai nieko nekainuotų.

Penkta, kas bus su Sakalėlio mokyklos pastatu? Į pastatą galima perkelti Alytaus miesto paslaugų centrą, Vaikų teisių ir audito tarnybas. Kitas korpusas, kuris yra arčiau bendruomenės centro, galėtų atitekti netelpančioms bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms įsikurti. O likę išsibarstę po miestą galėtų būti parduoti, kad neslėgtų mokesčių mokėtojų pečių, už jų sumokėtus mokesčius išlaikant pastatą. Be kita ko, toks sprendimas lemtų ir tai, kad žmonėms būtų paprasčiau susisiekti, nereiktų ieškoti po visą miestą išsidėsčiusių atskirų tarnybų, skyrių.

O galiausia ir svarbiausia, Vidzgirio bei Sakalėlio mokyklų direktoriai neprieštarauja šių dviejų mokyklų sujungimui. Mokyklas skiria tik keli šimtai metrų. Žinoma, bus reikalingas ir bendruomenės balsas. Tačiau yra didelis žingsnis, kad abu direktoriai stengiasi dėl miesto gerovės ir vaikų. Dėkoju direktoriams, kad išklausėte. Be kita ko, mokyklų sujungimas teigiamai paveiktų ir kitus socialinius aspektus: priešingai nei mokyklos uždarymo atveju, mokytojai ir kiti darbuotojai neprarastų savo darbo vietų, mokiniai nebūtų neigiamai paveikti psichologiškai – jie ir toliau turėtų tuos pačius mokytojus, klasės draugus, liktų toje atmosferoje ir aplinkoje, kurią jie susikūrė ir kurioje jie jaučiasi patogiai. Visa ši sistema galėtų pradėti veikti 2019 metais. Už idėjos priėmimą dėkoju vicemerui T. Tamulevičiui, kuris taip pat susidomėjo šia mintimi. Kviečiu visus tarybos narius greičiau nuraminti miestą. Tegu staigi nemaloni žinia tampa mūsų miestui kaip naujas iššūkis gimti naujai idėjai, naujai mokyklai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-31 09:35
   Monika Kutkaitytė