Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Syso pranešimas: socialdemokratai reikalauja VRK atsakymo, ar „Naisių vasaroje“ buvo politinė reklama

2018 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas kreipės į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę dėl informacijos TV seriale „Naisių vasara“ pripažinimo politine reklama.

A. Sysas į VRK kreipėsi dar 2016 m. birželio 7 d. siekdamas gauti išaiškinimą dėl TV3 eteryje 2016 m. transliuoto serialo „Naisių vasara“, kurio mecenatu ir sumanytoju prisistatinėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis tuo metu vedė partijos kandidatų į Seimą sąrašą 2016 m. Seimo rinkimuose. Tuomet Seimo narys A. Sysas iš VRK gavo atsakymą, kad pradėtas tyrimas, suburta darbo grupė iš komisijos narių.

 „Tikiuosi, kad buvo pakankamai laiko ištirti, ar tuo metu – kaip tik prieš rinkimus – transliuoto serialo „Naisių vasara“ kiekvienos serijos pabaigoje demonstruojama informacija, nėra politinė reklama, kaip ji apibrėžta Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu patvirtinto Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašo 3 punkte: „3. Politinė reklama – valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario, politinės kampanijos dalyvio, jų vardu ir (ar) interesais bet kokia forma ir priemonėmis už užmokestį ar neatlygintinai politinės kampanijos laikotarpiu ar tarp politinių kampanijų skleidžiama informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose ar referendume arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa,“ – sako socialdemokratas.

A. Sysas atkreipė VRK narių dėmesį, kad kiekvienos „Naisių vasaros“ serijos pabaigoje žiūrovams buvo pateikiama informacija apie tai, jog vienas iš dviejų scenarijaus autorių yra R. Karbauskis, taip pat dėkojama rėmėjams, kurių vienas – „Agrokoncerno“ grupė, o pastarosios prezidentas yra taip pat R. Karbauskis.

„Ar tokios informacijos pateikimas viešoje informacijos sklaidos priemonėje nėra politinė reklama ir ar turėtų būti žymima ir apmokama vadovaujantis patvirtintomis taisyklėmis?“ – komisijos klausė Seimo narys.

Primindamas ankstesnįjį kreipimąsi socialdemokratas prašo informuoti per kiek laiko Vyriausioji rinkimų komisija pateiks savo išvadas apie „Naisių vasarą“.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07099

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-02 14:55
   Rūta Mensonaitė