Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras siūlo pajamų mokesčio lengvatą, įsigyjant ginklus šaulio ar kario savanorio tarnybai

2018 m. vasario 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas registravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma nustatyti, kad šauliai ir kariai savanoriai ar kito aktyviojo rezervo kariai galėtų susigrąžinti gyventojo pajamų mokesčio dalį už išlaidas, patirtas įsigyjant ginklus ir jų šaudmenis šaulio ar kario savanorio tarnybai.

„Pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus šauliams, ne jaunesniems kaip 18 metų, ir kariams savanoriams ar kito aktyviojo rezervo kariams, išlaikiusiems reikiamus egzaminus ir gavusiems leidimą turėti ginklą, leidžiama asmeninėmis lėšomis įsigyti šaulio ar kario savanorio tarnybai B kategorijos ginklus, jų šaudmenis ir taip prisidėti prie valstybės gynybinės galios stiprinimo. Tai pasikeitusios geopolitinės situacijos kontekste didintų pasirengimą reaguoti į iškylančius iššūkius, kai reakcijos laikas tampa labai svarbiu veiksniu, atgrasančiu potencialų agresorių nuo karinės jėgos naudojimo šalies teritorijoje“, – sako L. Kasčiūnas.

Seimo nario teigimu, ši įstatymo pataisa buvo parengta vertinant Lietuvos šaulių sąjungos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų indėlį į šalies nacionalinio saugumo užtikrinimą ir suvokiant tolesnę būtinybę tobulinti šių subjektų veiklos teisinius pagrindus. Palengvintas ginklų įsigijimas minėtiems asmenims, kartu išlaikant visus galiojančius ginklų įsigijimo ir saugojimo reikalavimus, labiau prisidėtų prie valstybės gynybinių pajėgumų stiprinimo.

„Jau girdžiu finansų ekspertų balsus neva įvairios išlygos ar išimtys silpnina mokesčių sistemos integralumą. Bet šiuo atveju reikėtų paklausti, kas yra mūsų prioritetas: mokesčių sistemos integralumas ar valstybės apginamumas? Jeigu ši pataisa sustiprins mūsų gynybinius ir atgrasymo pajėgumus, tada atsakymas labai paprastas ir konkretus – didesnis valstybės saugumas svarbiau nei tariamas mokesčių sistemos integralumas“, – komentavo L. Kasčiūnas.

Turint omeny, kad vieno tokio ginklo kaina apie 700–800 eurų, ir jeigu ši suma būtų atimama iš apmokestinamųjų pajamų per mokestinį laikotarpį, tokiu atveju gyventojas galėtų susigrąžinti apie 112,5 eurų už įsigytą ginklą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-07 10:12
   Monika Kutkaitytė