Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės M. Navickienės pranešimas: „Valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas“

2018 m. vasario 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Monika Navickienė, Ingrida Šimonytė, Gintarė Skaistė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Seimo Pirmininką, kanclerę, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką ir visą ministrų kabinetą dėl specializuotų zonų valstybės institucijose, skirtų vaikams, įrengimo.

Seimo nariai artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei žinant, kad vieni iš didžiausių iššūkių šalyje yra susiję su demografija ir emigracija, kviečia valstybės institucijų patalpose įrengti atskirą zoną, skirtą vaikams, kurioje jie galėtų saugiai praleisti tam tikrą laiką, kai tėvams užtikrinti jų priežiūrą neleidžia darbo įsipareigojimai ir kitos aplinkybės. Ypač tai aktualu esant tokioms situacijoms, kokia susidarė šiuo metu, kai dėl gripo epidemijos kai kuriose mokyklose ir darželiuose yra paskelbtas karantinas.

„Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jaunoms šeimoms šiandien yra sunku įsitvirtinti ir jaustis saugiai yra tai, kad vis dar sudėtinga derinti darbo ir šeimyninius įsipareigojimus. Tai aktualu šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Daug sprendimų dar reikia padaryti šiuo klausimu Lietuvoje, tačiau vienas mažas ir simbolinis žingsnis galėtų būti žengtas jau dabar“, – teigė M. Navickienė.

Seimo narių siūlymu siekiama paskatinti valstybės sektorių demonstruoti gerą pavyzdį privačiam sektoriui, skatinant daugiau darbdavių atkreipti dėmesį į draugiškos infrastruktūros šeimoms sukūrimą. Tai padidintų darbuotojų motyvaciją, padėtų spręsti kasdieninius iššūkius bei skatintų žmones jaustis užtikrinčiau susidūrus su nenumatytomis aplinkybėmis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. Monika.Navickiene@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-15 12:09
   Rūta Mensonaitė