Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas su Latvijos Prezidentu aptarė bendrus strateginius tikslus

2018 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Vasario 19 d., pirmadienį, viešėdamas Latvijoje Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su aukščiausiais šalies vadovais.

Susitikime su Latvijos Respublikos Prezidentu Raimondu Vejoniu (Raimonds Vējonis) Seimo Pirmininkas padėkojo už sveikinimą Valstybės atkūrimo šimtmečio proga bei kvietė glaudžiau ir konstruktyviau bendradarbiauti, kuriant gerovę mūsų šalių žmonėms.

Su Latvijos Prezidentu Seimo Pirmininkas aptarė „Rail Baltica“ projekto eigą ir reikšmę Baltijos šalims. Įgyvendinus projektą, sukurta infrastruktūra taps reikšminga šalių strateginės infrastruktūros dalimi reikalinga nacionaliniam saugumui užtikrinti. Taip pat parlamento vadovas išreiškė viltį, kad Baltijos šalims pavyks pasiekti politinio susitarimo dėl regioninės suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo infrastruktūros. Tikėtina, kad Klaipėdos SGD terminalas ir dujų saugykla Inčukalnyje prisidės prie šio strateginio tikslo.

Su kaimyninės šalies vadovu kalbėta ir apie jūros sienos įteisinimą. „Keliolika metų Latvijos pusė nedemonstruoja politinės valios esminei problemai spręsti, vien ekspertų lygio diskusija išteklių pasidalinimo klausimais nėra prasminga. Lietuva sveikintų Latvijos siekį pradėti sutarties ratifikavimo parlamente procesą“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. 

Seimo Pirmininkas taip pat susitiks su Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Murniece (Ināra Mūrniece).

Rygoje viešintis Seimo Pirmininkas dalyvauja Valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio renginiuose. Po susitikimų su šalies vadovais Seimo delegacija lankysis Nacionaliniame meno muziejuje ir dalyvaus iškilmingame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjime Mažojoje Gildijoje.

Kartu su Seimo Pirmininku į Latviją vyko Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai Algimantas Dumbrava ir Kazys Starkevičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 2396016,

El. p. [email protected]