Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narės M. Navickienės pranešimas: „Siūloma nedelsiant keisti dienos centrų finansavimo principus“

2018 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį prašydama įvardyti konkrečius planus keisti esamą vaikų dienos centrų veiklos finansavimo skyrimo tvarką, kad būtų laiku užtikrintas ir nepertraukiamas šių įstaigų finansavimas.

Pagal dabartinę vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo atrankos konkurso organizavimo tvarką, dienos centrai teikia prašymus ministerijai finansavimui gauti iki nustatytos dienos metų pabaigoje. Nepaisant to, kad pagal pateiktas nuostatas ministerija privalo apsvarstyti prašymą per 20 darbo dienų nuo paskutinės nustatytos dokumentų pateikimo konkursui dienos (su galimybe pratęsti terminą iki 10 darbo dienų), faktiškai dienos centrai finansavimo sulaukia tik nuo vasario ar net kovo vidurio. Pabrėžtina, kad 2017 metais paskutinė dokumentų pateikimo data buvo lapkričio 30 d.

„Atsižvelgdama į susidariusią ydingą situaciją, kai kuriant šalies vaikų gerovę itin pasiteisinusi priemonė – vaikų dienos centrai – dėl kasmetinio ilgai trunkančio paraiškų finansavimui vertinimo, jų tikslinimo ir kitų priežasčių metų pradžioje mėnesį ar du neturi jokio finansavimo, kreipiausi į ministrą. Manau, kad situacija reikalauja daugiau neatidėlioti sprendimų, o skubiai keisti esamą finansavimo tvarką“, – teigė M. Navickienė.

Pabrėžtina, kad dienos centruose besilankantys vaikai dažnu atveju neturi galimybių arba stokoja gerą psichologinę ir emocinę būklę skatinančių veiklų ar kitos užklasinės veiklos savo artimoje aplinkoje. Finansiškai stiprus dienos centras sukurtų tinkamas priemones parodyti skurdžioje aplinkoje augančiam vaikui kitokias galimybes.

„Kreipiausi į ministrą prašydama kuo skubiau supažindinti su konkrečiais planais keisti finansavimo tvarką“, – teigė Seimo narė M. Navickienė.

 

Kontaktams:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. Monika.Navickiene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-21 13:05
   Rimas Rudaitis