Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: privilegijos negali būti teisinamos konfidencialumu

2018 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Praėjusių metų pabaigoje Seimo narė Aušra Maldeikienė du kartus kreipėsi į Santaros klinikų vadovą, Sveikatos apsaugos ministrą bei Seimo Sveikatos reikalų komitetą, klausdama, ar įtakingi asmenys Santaros klinikose gali būti priimami ir jiems teikiamos paslaugos be eilės. 

 

Santaros klinikų vadovo ir  Sveikatos apsaugos ministro atsakymai parodė, kad privilegijas bandoma paslėpti po paciento asmens duomenų konfidencialumo šydu.

Nors buvo klausiama, ar egzistuoja privilegijos Santaros klinikose, atsakymas skelbė, jog tokios informacijos sklaida pažeistų pacientų sveikatos duomenų konfidencialumą. Pozicija iš pirmo žvilgsnio patogi, tačiau atvirai prieštarauja tarptautinei praktikai.

Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 str. 2 dalyje nustatyta išimtis, kada asmens teisė į privatų gyvenimą gali būti apribota įstatymo numatytais atvejais, kai tai būtina demokratinėje visuomenėje [...]  kitų žmonių teisėms ir laisvėms apsaugoti. Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 9 straipsnio 3 dalis, nors ir įpareigoja užtikrinant paciento teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą, vadovautis nuostata, kad paciento interesai ir gerovė yra svarbesni už visuomenės interesus, bet leidžia ir riboti minėtą nuostatą, kai tai kenkia visuomenės sveikatos arba kitų žmonių teisių ir laisvių apsaugai. Tai patvirtina ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika.

Gavusi informacijos, kad mažiausiai trys ministrai, tarpe jų  Vilius Šapoka, Rokas Masiulis, Santaros klinikose gydytojų kabinetuose lankėsi lydimi jos vadovo Kęstučio Strupo, palikę už durų laukiančius kitus ne tokius „svarbius“ pacientus, darkart kreipiuosi visais minimais adresais bei į pačius ministrus, prašydama pateikti pagrįstus paaiškinimus bei moralinį problemos vertinimą.

Kadangi prieš beveik 30 metų balsavau Mokslų akademijos salėje kuriant Sąjūdį, gerai atmenu, koks atgrasus Lietuvos žmonėms buvo nomenklatūrinis pasaulis, kur net sveikatos apsauga ir jos paslaugų kokybė buvo siejama su žmogaus statusu. Kita vertus, panaši privilegijų praktika galiausia sukuria nepasitikėjimo atmosfera visa šalies politine sistema.

Priede pateikiu ir savo kreipimosi tekstą. Atsakymus, kai juos gausiu, paskelbsiu, kaip ir savo komentarus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5)  239 6646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-26 10:11
   Rūta Mensonaitė