Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aušros Maldeikienės pranešimas: „Grasinimų nebijau – parlamentinė kontrolė yra mano prievolė“

2018 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Aušra Maldeikienė praneša gavusi finansų ministro Viliaus Šapokos atsakymą į parlamentinės priežiūros rėmuose keltus klausimus dėl jo galimo naudojimosi išskirtinėmis paslaugomis Santaros klinikose.

Ministras rašo, jog „atsakymas į visus Jūsų klausimus [dėl naudojimosi privilegijomis – A. M.] yra NE“.

Toliau ministras atkreipia parlamentarės dėmesį į Konstitucijos 25 straipsnį apie tai, kad „laisvė reikšti savo įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – [...] šmeižtu ir dezinformacija“.

Pastaroji pastaba nėra susijusi su užklausų turiniu ir ganėtinai aiškiai reiškia grasinimą Seimo nariui, kuris dirba savo tiesioginį darbą – vykdo parlamentinės priežiūros funkciją.

Seimo narė A. Maldeikienė patvirtina, kad jeigu finansų ministras kreipsis į teismą dėl to, jog klausimas jį pažemino, ji tikrai nepasinaudos imuniteto teise, o, priešingai, ir teismo salėje aiškins tautai ir rinkėjams, kokia parlamentaro darbo demokratinėje visuomenėje esmė ir turinys.

Parlamentarė apgailestauja ir dėl to, kad nesulaukė atsakymo į antrąją užklausos dalį, kaip p. V. Šapoka apskritai vertina statuso nulemtas privilegijas iš moralės perspektyvos.

 

Pateikiamas V. Šapokos atsakymas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-28 13:17
   Monika Kutkaitytė