Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „NDNT vadovas nebegali likti poste“

2018 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos ir Seimo Antikorupcijos komisijos narių įsitikinimu, dabartinė situacija Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) yra labai prasta – žmonės nepatenkinti gaunamomis paslaugomis.

„Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau išaiškino ne vieną nusikalstamos veikos atvejį, tačiau NDNT vadovybė ne tik neprisiima atsakomybės, bet ir toliau nevykdo visų STT rekomendacijų, kurios galėtų užkirsti kelią korupcijai ir nusikaltimams. Klausimas, ar pakankamai šiuo atveju daro ir tarnybos veiklą koordinuojanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovybė“, – svarsto žmonių su negalia interesus parlamente ginantis Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

„Korupcija šių žmonių galvose tiek įsišaknijusi, kad, net pasklidus žiniai apie viename mieste vykdomą tyrimą, kitame darbuotojai ir toliau veikia nusikalstamai“, – apie milžiniškus korupcijos NDNT mastus kalbėjo posėdyje dalyvavęs STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys.

Jis kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų atstovais šiandien buvo pakviestas į bendrą Seimo Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijų posėdį, kuriame buvo siekiama išsiaiškinti realią situaciją ir priemones, padėsiančias išspręsti apverktiną situaciją.

„Išties piktnaudžiavimo mastai, kuriuos atskleidžia šiuo metu vykdomi STT tyrimai, akivaizdžiai byloja, kad vien prevencinės priemonės susidariusios situacijos neišspręs“, – konstatavo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius kartu su kitais posėdžio dalyviais atidžiai išklausęs SADM atstovų parengtą veiksmų planą, pagal kurį jau šiais metais turėtų prasidėti neįgalumo ir darbingumo nustatymo sistemos pertvarka.

Tačiau tarsi ant karštos keptuvės posėdyje sėdėjęs NDNT direktorius Manfredas Žymantas savo darbe klaidų neįžvelgė. Maža to, Neįgaliųjų teisių komisijos narės Aušros Maldeikienės paklaustas, kaip naujai sukurta sistema užtikrins Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą, M. Žymantas atsakyti nesugebėjo.

„NDNT vadovo pozicija mane šokiravo – ji apgailėtina. Kažkada buvęs Seimo nariu ir atstovavęs Darbo partijai M. Žymantas yra tipiškas valdininko pavyzdys – nesvarbu, kad jo darbas vertinamas tik patenkinamai, vis tiek bet kokia kaina stengiasi išsilaikyti savo darbo vietoje. Žmonės su negalia tokio elgesio tikrai nenusipelnė. Kviečiu SADM vadovybę būti principinga ir imtis realios pertvarkos, pradedant nuo vadovo“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-14 16:12
   Monika Kutkaitytė