Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir A. Ažubalio pranešimas: „Seimo nariai ragina Seimo Pirmininką ir Ramūną Karbauskį imtis veiksmų ir išreikšti politinę valią, svarstant Lukiškių aikštės projektą“

2018 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto Pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindami juos kuo skubiau imtis veiksmų ir išreikšti politinę valią, svarstant Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektą.

„Istorikai, politikai ir aktyvūs visuomenės veikėjai, Lietuvos laisvės kovotojai ir gynėjai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, į postamento Lukiškių aikštėje vietą įkasė šimtus lietuvių tautos laisvės kovas ir priespaudos kančias įprasminančių relikvijų, reikalaudami virš jų pastatyti Lietuvos valstybingumo simbolį Vytį ir primindami, kad Lukiškių aikštei dėl jos ypatingo istorinio statuso ir lokacijos dera būti pagrindine Lietuvos valstybės reprezentacine aikšte ir tai turi būti įtvirtinta įstatymu“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

A. Ažubalis sakė, kad stokojant aiškaus ir apibrėžto reglamentavimo, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė vykdė du nesuderintus veiksmus, dėl ko šiandien turime vis dar nepabaigtą Lukiškių aikštę be memorialo, kurios ką tik pabaigta rekonstrukcija jau kupina defektų. Todėl turime nedelsti ir nacionaliniu teisės aktu įtvirtinti pagrindinės valstybės reprezentacinės aikštės statusą ir turinį. Priėmus šį įstatymą nebeliks vietos atskirų institucijų savivalei ir galimam valstybės lėšų švaistymui.

„Atsižvelgiant į 2017 m. gegužės 2 d. išreikštą Seimo valią, taip pat vienareikšmišką visuomenės paramą Vyčio paminklui ir į tai, kad Kultūros ministerijos įvykdytas konkursas dėl Lukiškių aikštės memorialo neatsižvelgė nei į tai, nei į faktą, kad Vilniaus miesto savivaldybės atlikti aikštės rekonstrukcijos darbai parengė pamatus ir vietą būtent Vyčio paminklui bei į tai, kad Kultūros ministerijos atsakomybėje konkursą laimėjęs projektas neatitinka paveldosaugos reikalavimų, Seimas yra įpareigotas išpildyti tautos dalies, esmingai prisidėjusios prie Lietuvos laisvės, lūkesčius ir taisyti neatleistinas Kultūros ministerijos klaidas, kurios ne tik klaidina visuomenę, bet ir žlugdo jaunų Lietuvos menininkų karjeras“, – komentavo L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 668 42 176, el. p. [email protected]

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Audronius Ažubalis

Tel. (8 5) 239 6321, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-19 09:20
   Monika Kutkaitytė