Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Siūlau Lietuvai išsikelti ambiciją nebenaudoti nė lašo naftos ir dujų produktų“

2018 m. kovo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 20 d., antradienį, Žemės dienos minėjimo proga užregistravau pasiūlymą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projektui. Siūlau užsibrėžti tikslą iki 2050 metų naudoti energiją tik iš atsinaujinančių energetikos šaltinių ir nebenaudoti nė lašo naftos energetikos ir transporto sektoriuose.

Lietuva turi prisijungti prie pasaulinio judėjimo stabdant klimato kaitą ir mažinant oro taršą. Net naftos ir dujų ištekliais turtingos šalys imasi konkrečių veiksmų kuriant švarią, nuo angliavandenilinių kuro išteklių nepriklausomą ateitį. Jau prieš dešimtmetį Islandija, Danija, Naujoji Zelandija, Švedija ir Norvegija paskelbė planus kurti išskirtinai atsinaujinančiais ištekliais paremtą energetiką.

Pirminiame Nacionalinės energetikos strategijos variante Lietuvai buvo iškelta politinė ambicija iki 2050 metų elektros energetikos poreikį 100 proc. patenkinti iš atsinaujinančių energetikos šaltinių. Vėlesniuose strategijos projektuose šios ambicijos neliko, o pereinamuoju laikotarpiu strategijos projekte netgi nėra numatoma įgyvendinti Paryžiaus klimato kaitos sutartyje numatytų įsipareigojimų. Tai yra nepateisinamai silpna ambicija Lietuvai, kuri turi vienas geriausių Europoje sąlygų didinti energijos efektyvumą ir atsinaujinančių išteklių panaudojimą.

Siūlau Lietuvai iškelti konkretų ir ambicingą įsipareigojimą: 2050 metais gyventi, kurti, gaminti, vartoti ir keliauti neteršiant gamtos ir mažinti vis intensyvėjančią klimato kaitą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-21 10:41
   Monika Kutkaitytė