Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras siūlo žemės politikos formavimo ir žemėtvarkos klausimus perduoti Aplinkos ministerijai

2018 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas užregistravo įstatymų pakeitimo projektus, kuriais siūloma Aplinkos ministerijai perduoti žemės naudojimo ir žemėtvarkos politikos formavimo klausimus, už kuriuos iki šiol yra atsakinga Žemės ūkio ministerija.

„Pasibaigus žemės reformai kaimo teritorijose, žemės naudojimo ir žemėtvarkos politiką būtina perduoti Aplinkos ministerijai, kuri yra išskirtinai atsakinga už teritorijų planavimą, statybų procesą ir specialiųjų žemės naudojimo sąlygų reglamentavimą“, – sako S. Gentvilas.

Parlamentaro nuomone, Žemės ūkio ministerijos vykdoma politika yra atitolusi nuo valstybės ir savivaldybių teritorinio planavimo tikslų bei žalinga verslo investicijų klimatui.

„Šiandien Lietuvoje beveik neaišku, kokia yra valstybinė žemės politika. Pastaraisiais metais Nacionalinė žemės tarnyba be Žemės ūkio ministerijos išsamaus politinio paaiškinimo tuos pačius įstatymus pradėjo skaityti skirtingai ir pradėjusi nutraukinėti galiojančias nuomos sutartis taip sukėlė neįtikėtiną chaosą valstybinės žemės nuomos rinkoje. Taip pat, paskelbus apie 60 milijonų eurų investicijų poreikį melioracijai kaimiškuose regionuose, be jokio mokestinio modeliavimo ir prognozių ėmėsi neproporcingo žemės paskirties keitimo apmokestinimo“, – ydingą Žemės ūkio ministerijos politiką argumentuoja S. Gentvilas.

Jo teigimu, žemėtvarkos klausimai Lietuvoje nėra sprendžiami efektyviai, o klaidos ne tik stabdo investicinius planus, bet savivaldybėms kainuoja milijonus.

„Pavyzdžiui, tiek Vilniaus vakarinio, tiek Klaipėdos pietinio aplinkkelių statybas planavo savivaldybės. Nors valstybė šiuos projektus yra paskelbusi valstybinės svarbos projektais, tačiau savivaldybės teritorijų planavimo dokumentų nepaisę žemėtvarkininkai, kelių trajektorijose suformavo sklypus, kuriuos savivaldybės vėliau turėjo išsipirkti“, – pavyzdį pateikia liberalas.

Seimas rudenį atmetė ankstesnį S. Gentvilo siūlymą žemės disponavimo teisę perduoti savivaldybėms, nors tai buvo tiek „valstiečių“ programinis pažadas, tiek Vyriausybės programos dalis.

Parlamentaras tikisi, kad žemės naudojimo ir žemėtvarkos politikos formavimą perdavus Aplinkos ministerijai bus paspartintas žemės reformos užbaigimas, pavyks darniau planuoti urbanizuotas teritorijas bei sumažinti korupcijos apraiškas ir biurokratiją, su kuria vis dar susiduriama žemėtvarkoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-23 14:12
   Rūta Mensonaitė