Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės M. Navickienės pranešimas: „Įtėviams siūloma suteikti tokias pat vaiko priežiūros atostogas kaip ir biologiniams tėvams“

2018 m. kovo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė siūlo numatyti įtėviams tokias pačias sąlygas kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusiems tėvams. Įtėviams, kurie turi galimybę pasiimti 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, už šias atostogas mokėti nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausančią išmoką.

Dabartinis reglamentavimas suteikia galimybę įsivaikinus bet kokio amžiaus vaiką vienam iš įtėvių gauti 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas. Tačiau vaiko priežiūros atostogų metu, jeigu įvaikintas vaikas yra vyresnis negu dveji metai, yra mokama ne nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausanti, bet fiksuota 8 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka.

„Tai diskriminuoja įtėvius, nes jie taip pat kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusieji ar iki dviejų metų vaiką įsivaikinusieji nuo savo gaunamų draudžiamųjų pajamų moka ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokas. Tokia sistema šeimai sukuria finansinį nestabilumą bei nesuteikia pakankamai laiko, kad tiek vaikas, tiek tėvai prisitaikytų prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, išmoktų gyventi kartu. Todėl turi būti panaikinta diskriminacija  ir įtėviams suteiktos tokios pačios atostogos ir mokamos tokios pačios išmokos kaip biologiniu keliu vaikų susilaukiantiems tėvams. Po konferencijos su Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija, kartu su kolegomis Rimante Šalaševičiūte bei Rimantu Jonu Dagiu pateikėme įstatymo projektą išlyginantį šiuos netolygumus“, – teigė M. Navickienė.  

Įstatymo projektu siūloma įteisinti galimybę įtėviams, taip pat kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusiems tėvams, suteikiamas 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas sieti ne su vaiko amžiumi, o patekimo į šeimą faktu, ir mokėti už jas nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausančią išmoką.

„Siūlau grįžti prie pirminio Lietuvos Respublikos Prezidentės siūlymo, kurį tik dar labiau patvirtino Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacijos atliktas tyrimas, pristatytas konferencijos metu. Tokie pakeitimai ne tik panaikintų įtėvių diskriminaciją, bet ir paskatintų įtėvius įsivaikinti vyresnius negu dvejų metų vaikus, nes dabar stebima tendencija, kad nesant galimybės finansiškai nenukenčiant turėti vaiko adaptacijai itin reikalingas atostogas, vyresnių vaikų įsivaikinimas yra vangus“, – teigė Seimo narė M. Navickienė. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-27 12:36
   Monika Kutkaitytė