Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Kernagio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Seimo Pirmininką dėl situacijos žiniasklaidos rėmimo srityje

2018 m. balandžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis kreipėsi į Seimo Pirmininką prašydamas įvertinti, ar kuriant naują žiniasklaidos rėmimo modelį nėra apeinami atskaitingumo principai Lietuvos Respublikos Seimui.

Šiomis dienomis svarstomas klausimas keisti esamą žiniasklaidos rėmimo modelį. Kultūros ministerijos iniciatyva siūloma vietoje šiandien pagrindinę žiniasklaidos rėmimo funkciją atliekančio Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo kurti naują struktūrą. Siekiant išdiskutuoti šios naujos struktūros koncepciją, prie Kultūros ministerijos buvo sukurta darbo grupė.

Anot V. Kernagio, darbo grupės sudarymas tokia forma, kokią pasiūlė Kultūros ministerija, neatitinka atskaitingumo principų Lietuvos Respublikos Seimui.

„Kultūros ministerija yra viena iš Spaudos, radijo ir televizijos fondo dalininkų, todėl ministerijos vadovavimas naujos žiniasklaidos rėmimo struktūros kūrime atrodo keistai ir kvepia interesų konfliktu. Tuo tarpu Seimo nariai ministerijos sukurtoje darbo grupėje dėl naujojo žiniasklaidos rėmimo modelio gali dalyvauti tik kaip stebėtojai, nors dabartinis žiniasklaidos rėmimo fondas yra atskaitingas būtent Seimui. Tai neatitinka paprasčiausios atskaitingumo logikos ir principų“, – teigė V. Kernagis.

Parlamentaro teigimu, turint omenyje galimą Kultūros ministerijos suinteresuotumą bei atskaitingumo principus, tokia darbo grupė gali būti kuriama tik prie Seimo: „Naujo žiniasklaidos rėmimo modelio darbo grupė turi būti kuriama ne prie Kultūros ministerijos, o prie Seimo. Tai leistų nešališkiau ir objektyviau įvertinti naujai kuriamos struktūros privalumus ir trūkumus“.

Primename, jog Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas įkurtas 1996 m. rugsėjo 2 d., remiantis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymu. Pagrindinė fondo veikla – konkurso tvarka teikti paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams, visuomenės informavimo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams.

 

Parlamentaro kreipimasis pridedamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Mob. 8 656 28992

El. p. Vytautas.Kernagis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-05 11:56
   Rūta Mensonaitė