Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Vyriausybė prisiima nuopelnus už tai, ko dar nepadarė“

2018 m. balandžio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė entuziastingai pristatė struktūrines mokesčių reformas, jas pavadindama beprecedentėmis ir prisiimdama nuopelnus už tai, ko dar nepadarė. Tačiau premjeras Saulius  Skvernelis jau dabar giriasi tuo, kad padarė tai, ko nedrįso padaryti dar nė viena kita valdžia.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Žygimanto Pavilionio, po devyniais užraktais slėptose ir pagaliau pristatytose reformose išties galima rasti dėmesio vertų pasiūlymų dėl reikalingų pokyčių. Pavyzdžiui, įvesti SODROS įmokų „lubas“, sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, taip pat sveikintinos pastangos valstybėje sumažinti šešėlinę ekonomiką. Tačiau prisiminkime, kas išėjo iš švietimo reformos, kuri visuomenei taip pat buvo pristatyta kaip strateginės valstybės vizijos dalis, pagerinsianti švietimo kokybę iš esmės. Ilgalaikės valstybės švietimo strategijos stoka, universitetų jungimas dėl skaičiaus, o ne kokybės, tik imituojant vykdomą reformą, kuriai nepritaria tiek didžioji dalis visuomenės, tiek akademikai.

„Reformos, kurių esmė pinigų perdėjimas iš vienos kišenės į kitą, yra ne reformos. Socialinį teisingumą ir progresyvumą pirmiausia reikia kurti mokestinę naštą mažinant gaunantiems mažiausias ir vidutines pajamas. Tuo metu žmonės, pasieksiantys SODROS „lubas“, bus apmokestinti didesniu – 25% gyventojų pajamų (GPM) mokesčiu, todėl mokesčių didinimas uždirbantiems santykinai daugiau labiau primena socialinio teisingumo imitavimą, kuriame viena ranka duodama, kita atimama“, – sakė Ž. Pavilionis.

Todėl premjerui „sėkmingai įgyvendinant“ švietimo reformą, siūlyčiau per anksti savęs į istorijos vadovėlius, kaip istorinio Lietuvos premjero, įgyvendinusio ir teisingą mokesčių reformą, kol kas neįtraukti. Lauksime šios gana lakoniškai pristatytos struktūrinės reformos Seime, įvertinsime, ar skambūs žodžiai nevirs eiliniu valstietišku farsu.

 

Kontaktams:

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Mob. 8 668 42 126

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-17 08:41
   Jolanta Anskaitienė