Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys L. Kasčiūnas: našlių pensija turėtų būti skiriama ne tik pastariesiems sutuoktiniams, bet ir tiems, su kuriais mirusysis (-ioji) turėjo vaikų

2018 m. balandžio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl našlių pensijos įstatymo nuostatų. Savo kreipimusi Seimo narys prašo įvertinti, ar šiuo metu galiojanti našlių pensijos skyrimo tvarka yra socialiai teisinga.

L. Kasčiūno teigimu, pagal dabartinį įstatymą, jeigu mirusysis praeityje su sutuoktiniu turėjo vaikų, tačiau vėliau išsiskyrė ir sudarė kitą santuoką, kurioje vaikų neturėjo, našlio pensiją gautų pastaroji mirusiojo našlė. Tačiau tų vaikų motina, net jeigu dar kartą nesusituokia, našlio pensijos negauna, nors galbūt savo gyvenimą paskyrė mūsų valstybės piliečių auginimui ir auklėjimui, todėl negalėjo derinti šeimos ir karjeros bei yra labiau socialiai pažeidžiama. Atsižvelgiant į tai būtų tikslinga, kad tokiais atvejais našlio pensija būtų mokama našlei arba našliui, kuris (-i) po išsiskyrimo santuokos su kitu asmeniu nesudarė ir su kuriuo mirusysis arba mirusioji buvo sudaręs (-iusi) santuoką, iš kurios turėjo vaikų, bet vėliau buvo išsiskyręs (-usi) ir sudaręs (-iusi) kitą santuoką.

L. Kasčiūnas pabrėžė, kad šią iniciatyvą paskatino gyvenimiškos situacijos, kuriose gali atsidurti vienišos moterys ar vyrai.

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. 8 (659) 00 088, el. p. [email protected] 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-18 13:45
   Asta Markevičienė